FOTOD | Arheoloogid leidsid Kaarli kiriku alt osa massiivsest Põhjasõja-aegsest kindlustisest
Arheoloogid leidsid Kaarli kiriku paiknemisnõlva alt osa De la Gardie reduudist. Asjaosaliste hinnangul on tegemist kõigest kaitserajatise nurgaga ning suurem osa kindlustisest jääb Kaarli puiestee ja kiriku alla.
Muldkindlustiste, sealhulgas reduutide väljaehitamine algas Tallinnas umbes 16. sajandi keskpaigas, põhjuseks tulirelvade laialdasem kasutuselevõtt - kuna klassikalised kõrgustesse kerkivad müürid kahuritulele vastupidavad ei olnud, hakati kindlustusi ehitama hoopis laiusesse. See tõi kaasa murrangu militaararhitektuuris ning palju uusi termineid - kerkima hakkasid bastionid, raveliinid ja reduudid.
Wismari raveliin kujutab endast kolmnurkse kujuga eelkindlustist ning seda hakati välja ehitama umbes 1630ndatel aastatel, selle tipunurga ees paikneski De la Gardie reduut ehk iseseisvalt kaitstav kolme- või hulknurkne suletud muldkindlustis, mille arheoloogid leidsid.
Avastus tuli maapõuest välja seoses trolliliinide uuendamisega. Tänase päeva jooksul annab avastusele eksperthinnangu ka linnaarheoloog ning seejärel selgub, kas ja mis mahus avastust täpsemalt uurida saab.