Plastik on traditsiooniliselt valmistatud naftast, selle kasutamisel on hävitav mõju keskkonnale ja kliimamuutustele ning tegemist on taastumatu loodusvaraga. Seevastu taastuvtoorainetest plastiku tootmine on keskkonnasäästlik ning annab IKEAle võimaluse loobuda fossiilkütuse kasutamisest plastiktoodete tootmisel.

"Meie jaoks tähendab see materjal olulist sammu naftavaba tootmise suunas. Mitte keegi pole seni väljaspool laboritingimusi suutnud toota polüpropüleenplastikut ilma naftat kasutamata. Koos Nestega oleme nüüd leidnud nüüd võimaluse, kuidas seda materjali toota kaubandusele vajaminevates kogustes," ütles Rootsi IKEA plastiktoodete valdkonnajuht Erik Ljungblad.

IKEA ja Neste alustasid koostööd 2016. aastal eesmärgiga jõuda tulemuseni, mis aitaks peatada toornaftast plastiktoodete toomise. Tänaseks on ettevõtted jõudnud lahenduseni, kuidas toota polüpropüleen- ja polüetüleenplastikut prügist ja jäätmetest nagu kasutatud toiduõli ja taimsed jäätmed. Polüpropüleen (PP) ja polüetüleen (PE) on enimkasutatavad plastiku materjalid.

“Biotoorainest plastiku tootmine kaubanduslikes mahtudes on märkimisväärne saavutus Neste ja IKEA koostöös ning oluline samm Neste strateegiates. IKEA on esimene kasusaaja meie tootearendusest, mille eesmärk on aidata ettevõtetel ja kaubamärkidel minna üle naftal põhinevatelt toormaterjalidelt taastuvatele biomaterjalidele," ütles Neste innovatsiooni äriüksuse asepresident Tuomas Hyyryläinen.

Kaubanduslikes mahtudes 20% taastuvmaterjalist polüpropüleen- ja polüetüleenplastiku tootmise pilootprojekt algab sügisel 2018. Neste hakkab bioplastikut tootma 100% taastuvast biotoorainest. IKEA plaanib uut plastikut kasutada tavalistes toodetes nagu säilituskastid. Esialgu on uuest plastikust tooted saadaval piiratud koguses.