Keskuse Saare rajooni direktor Tõnu Talvi ütles BNS-ile , et laupäeva õhtul ja ööl vastu pühapäeva leiti veel viis õliga määrdunud lindu . Linnud leiti Mõntu sadama ja sääre tipu vaheliselt alalt.

35 lindu leiti surnuna või nad hukkusid nõrkuse tõttu kohe pärast kättesaamist. Direktor nentis , et torm on linnud üksteisest eraldanud ja seetõttu avastatigi neid vähem kui eelmisel ööpäeval . Talvi lisas, et linnud on erineva määrdumusastmega, kuid nad on kõik nõrgad ja vajavad inimese abi.

Koos varem leitutega hooldavad keskuse töötajad ja vabatahtlikud praegu umbes 20 lindu. Esialgu tegeldakse lindude turgutamisega, nende puhastamine algab ilmselt paari päeva pärast.

NB: Pilt on illustratiivne ning fotol kujutletavad linnud ei ole määrdunud. See uudis on vaid killuke möödanikust. Tule ajalukku ning saa rohkemat teada. Eesti Ajaloomuuseumi sajandinäitus “Minu vaba riik” on avatud.

Ajaloomuuseumi sajandiuudised näitavad huumorivõtmes, et kõikvõimalikud ajalootõlgendused pole veel päris ajalugu. Seeläbi toetame vaimukalt meie enda vabariigi ajalookäsitlust ja kutsume nii noori kui vanu sellega tutvuma.

Forte koostöörubriik Eesti Ajaloomuusemiga toob Maarjamäe vastavatud muuseumikompleksi avamise puhul teieni põnevad lood ning unikaalsed leiud kogude varasalvest! Kõik lood leiad SIIT!