Töölised Viktor Vorman (Pärnu mnt. 37-7) tootmiskoondisest „Kommunaar“, Arvi Roosmets (Harju raj, Kuivajõe kn.) keemiakombinaadist „Orto“ ja Vassili Hlebnikov (Sütiste tee 26-25) Vineeri- ja Mööblikombinaadist ei ostnud sõidupiletit ning hakkasid kontrolörile vastu. Trammide ja Trollibusside Valitsuse juhataja määruse alusel karistati korrarikkujaid 5-rublase trahviga.

Tähelepanu: Foto täidab illustratiivset eesmärki ning siinsed noorsandid hoburatsudel ei ole oma mõõkasid kontrolöride vastu suunanud.
Kui see seik ajaloost üllatas sind, siis see on alles algus. Tule ajalukku. Eesti Ajaloomuuseumi sajandinäitus "Minu Vaba riik" on täis ootamatusi.

Ajaloomuuseumi sajandiuudised näitavad huumorivõtmes, et kõikvõimalikud ajalootõlgendused pole veel päris ajalugu. Seeläbi toetame vaimukalt meie enda vabariigi ajalookäsitlust ja kutsume nii noori kui vanu sellega tutvuma.

Forte koostöörubriik Eesti Ajaloomuusemiga toob Maarjamäe vastavatud muuseumikompleksi avamise puhul teieni põnevad lood ning unikaalsed leiud kogude varasalvest! Kõik lood leiad SIIT!