Remont ongi algamas? Facebook teatas täna, et privaatsusseaded tehakse ümber
„Eelmine nädal näitas meile, kui palju peame me rohkem töötama, et oma poliitikaid ellu viia ja aidata inimestel aru saada, kuidas Facebook töötab ning mõista oma andmetega seotud valikuid,“ ütlesid Facebooki asepresidendid Erin Egan ja Ashlie Beringer tänases avalduses.
„Lisaks Marki (Zuckerberg - Forte) eelmisel nädalal öeldule – Facebooki platvormi väärkasutuse välja juurimine, oma poliitikate tugevdamine ja rakendustelt andmekasutusvõime äravõtmise lihtsustamine – astume me järgnevatel nädalatel lisasamme, et inimestel oleks privaatsuse üle suurem kontroll. Suurem osa uuendustest on tegelikult juba mõnda aega töös olnud, kuid viimaste päevade sündmused rõhutavad nende olulisust.“
Privaatsuseadeid on lihtsam leida
Uuenduste seas, mis peaksid Facbooki blogiposti teatel saabuma lähinädalail, on tööriistad, mille abil võib oma Facebooki andmeid hõlpsasti leida, alla laadida ja lõplikult kustutada, samuti lihtsustatakse seadete menüüd, mis peaks olema Egani ja Beringeri sõnul olema „ligipääsetav ühestainsast kohast“. See on viide nutiseadetele, millel olid privaatsuseaded seni mitmetele erinevatele lehekülgedele laiali jaotatud, nüüd saavad need ühel lehel koos olema.
ABC News vahendab, et lisaks tuleb Facebooki uus turva-otseteede menüü, kus igaüks saab Egani ja Beringeri sõnul oma andmeid vaid mõne klikiga kontrollida. Sealsamas on ka varasemast selgemad selgitused, kuidas kontrollsüsteem töötab. Selles menüüs saab oma kontot turvalisemaks muuta, üle vaadata isiklikku infot, mis sinu kohta FB-s leidub ja kontrollida seda, kes su poste ja profiiliinfot näeb.
Rohkem läbipaistvust
„Me täiustame ka enda andmepoliitikat, et selgemini välja öelda, milliseid andmeid me kogume ja kuidas me neid kasutame,“ ütlesid nad. „Nende uuenduste fookuses on läbipaistvus, mitte see, et me saaksime uusi õigusi andmete kogumise, kasutamise või jagamise jaoks.“
Mark Zuckerberg ütles eelmisel nädalal reaktsioonina Cambridge Analyticaga seotud paljastustele, et ta „töötab selle kallal, et täielikult mõista, mis juhtus ja et garanteerida, et see enam ei juhtu.“