Oumuamual on pikkust kaheksa korda enam kui laiust. See liigub kaootiliselt, keerledes justkui üle otste. Belfasti ülikooli teadlased Wes Fraseri juhtimisel üritasid ebaharilikku liikumist lahata ja arvavad nüüd, et niisuguse liikumise põhjuseks võib olla tõenäoliselt mingit laadi kosmiline kokkupõrge.

Juhuslikuna näiv liikumine tuvastati valgusmõõtmiste abil, uurides muudatusi Oumuamua heleduses.

Sellist kaootilist liikumist on teada ka mõnede Päikesesüsteemi taevakehade puhul, ent need on palju väiksemad ja rohkem "tavalise" asteroidi kujuga. Sel võib olla palju erinevaid põhjusi, näiteks planeetide gravitatsioon või siis päikesekiirguse ja sisemiste termiliste protsesside koostoime.

Kuid Oumuamua puhul arvatakse, et see liigub nii, nagu ta liigub, kunagi toimunud kokkupõrke tulemusena.

Kaootiliselt pöörlev Oumuamua on teel Päikesesüsteemist välja. See jõuab maikuus Jupiteri orbiidile ja Saturni omale tuleva aasta jaanuaris, kuid igavesti ta laperav lend ei kesta. Teadlased arvutasid välja, et umbes miljard aastat või natuke rohkem - ja siis peaks tänu sisemistele pingetele, mida selline liikumine põhjustab, asteroid (või komeet, kuivõrd siiani pole päris sajaprotsendiliselt kindel, kumb ta ikkagi on) rahunema.

Millal kokkupõrge toimus, on raskem öelda, aga astronoomid arvavad, et see juhtus Oumuamua enda koduses tähesüsteemis. Tõenäoline, et siis, kui seal planeedid alles tekkimas olid, sest sellisel perioodil on kõikvõimalikke kokkupõrkeid märksa rohkem.