Eesti üks tuntumaid mängureid ja juutuubereid Kristjan Jaan Kaptur ehk Terminats reastas viis tuntud videomängu, mis on edukalt üle kolinud mobiiliplatvormile ning mida pole häbi mängida ka väikesel ekraanil.

XCOM: Enemy Within

Tegemist on 90ndate keskel laineid löönud UFO-teemalise strateegiamängu uusversiooniga, mis mõned aastad tagasi välja tuli ning kohe väga suure populaarsuse saavutas.

Graafiliselt ilusas käigupõhises strateegiams juhib mängija teadlastest, inseneridest ja sõduritest koosnevat eriüksust, mis peab tagasi lööma tulnukate maavallutusplaanid.

Lisaks tulnukatega madistamisele tuleb paljastada maailma hävitamisele keskenduv inimeste vandenõu.

Terminatsi hinnang: “Tegemist on üks-ühele samasuguse mänguga nagu arvutil. Mäng sobib puutetundlikule ekraanile hästi ning kuna tegu on käigupõhise mänguga, saab seda vajadusel muudeks tegevusteks hõlpsasti katkestada.

Lisaks tulevad tasuta kaasa kõik lisad, mida arvutiversiooni puhul tuleks juurde osta, seega soovitan XCOM-frantsiisi austajatel mobiiliversiooni kindlasti proovida.”

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Baldur’s Gate'i seeriat võib pidada videomänguajaloo kõige komplekssemaks ja huvitavamaks rollimänguks.

1998. aastal ilmavalgust näinud mängu tegevus toimub Forgotten Realmsi maailmas. Käigupõhine mäng sobib eriti hästi mobiilil mängimiseks nii ühistranspordis kui ka näiteks arsti ootesaalis.

Terminatsi hinnang: “Baldur’s Gate on ajatu klassika, mis kuulub kindlasti iga videomängusõbra kohustusliku nimekirja hulka.

Kuna kaardid on erakordselt detailsed ja suured, on seda kõige efektsem mängida suurema ekraaniga telefonidel – mina kasutan 18,5:9 kuvasuhtega Samsung Galaxy Note8 telefoni ning ilma äärteta telefon tõmbab otsekohe põnevasse fantaasiamaailma sisse.”

Rollercoaster Tycoon

Kes ei soovi tulistada ning otsib rahumeelsemat tegevust, neile võiks hästi sobida hoopis lõbustuspargi ehitamine.

Rollercoaster Tycoon on tuntud ehitamise-majandamise frantsiisi läbi aegade üks õnnestunumaid jagusid. Sinu ülesanne on ehitada ja pidada lõbustusparki nii, et külastajad oleks rahul ja sissetulekud plussis.

Terminatsi hinnang: “Mänguga tuleb kaasa nii põhiosa kui ka Rollercoaster Tycoon 2, seega jätkub majandamist pikaks ajaks. Tegemist on nii-öelda täisversiooniga, mis ei nõua rakendusesiseste ostude tegemist, seega sobib hästi ka majandamist õppida soovivate laste ja noorte nutitelefonidesse.”

Need for Speed: No Limits

Autode võidukihutamised on läbi aegade populaarsed olnud ning kindlasti on üks tuntuimaid Need for Speed. Põhitegevus on autodega võidusõitudel osalemine, raha kogumine ning selle eest autode tuunimine kiireks ja ilusaks, et veelgi rohkem au ja kuulsust teenida.

Terminatsi hinnang: “Üpris sarnane originaalga, visuaalselt väga nauditav – sädemed, tossupilved ja peegeldused on kõik omal kohal, et anda edasi võimsat võidusõidukogemust. Auto juhtimine on mobiiliga lihtne ning intuitiivne. Seda võiks tunde järjest mängida.”

Trine 2

Lihtsamat sorti videomäng, mis oli veel mõned aastad tagasi arvutitel populaarne ning naudib nüüd edu ka mobiilil. Mängija saab valida kolme peategelase vahel ning peab väljamõeldud fantaasiamaailmas täitma erinevaid ülesandeid ning lahendama mõistatusi.

Terminatsi hinnang: “Mängud ei pea alati olema väga mahukad, et jäägitult haarata. Trine 2 on hea näide sellest, kuidas huvitavad mõistatused ja sisu annab tundideks vahva mängukogemuse.

Visuaalselt väga ilus ning sobib hästi kõigile, kes peavad lugu muinasjuttudest, maagiast ja mõistatustest.”

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid