Kahe päeva jooksul läbivad võistlejad käsidresiinidel pumbates 142 kilomeetrit ning teevad teele jäävates jaamades mitmeid peatusi, et võtta omavahel mõõtu jõudu, osavust ja vastupidavust nõudvates katsetes ning suhelda kaasa elama tulnud publikuga.

“Relsiralli ümmarguse kümnenda sünnipäeva puhul on meil pealtvaatajatele mitmeid üllatusi ja vahvaid jõuproove välja mõeldud. Ootame kõiki kogu perega kaasa elama, sest tegevusi jätkub nii suurtele kui ka väikestele – joonistamine, õhupallid, dresiinisõit, nutikad ülesanded ja palju muud,” selgitas Relsiralli peakorraldaja Neddy Kramer.

“Paljudes jaamades, kust võistlejad läbi lähevad, tervitab neid orkester ning toimub kohalikule rahvale mõeldud programm.”

Reedel, 7. juulil on Viljandi jaamast kell 10.10 startiva Relsiralli võistkondi oodata Olustvere, Võhma ja Türi jaamadesse, laupäeval algab teine võistluspäev Lellest, kell 10.20, läbib Eidapere ja Tootsi jaamu ning jõuab finišisse Pärnu Kaubajaamas.

Tõelist käsidresiinidel kihutamist näeb publik laupäeval kella 16.30 ja 17.15 vahel Sindi külje all umbes 1 kilomeeter enne Pulli peatuspunkti, kus toimub dresiinide kiirendusvõistlus “Lendav miil”.

“Relsiralli laiem eesmärk on igal aastal ohutu raudteeliikluse propageerimine ning selgi aastal tahame kõigile meelde tuletada, et raudteel kehtivad reeglid ning ohutusnõudeid tuleb järgida igal pool, ka metsa vahel lookleval raudteel, kus sõidabki päevas vaid üks rong,” ütles Kramer.
Loe edasi siit