Mäng, mille režissöör on Edward John “Ed” Boon, kelle käe alt on väljunud ka sellised teosed nagu Mortal Kombat 1, 2, 3, 4, X jpt, Injustice: Gods Among Us jne, kirjutab ajaveeb M Kuubis.

Boon on lisaks andnud oma hääle Scorpioni tegelasele filmides nagu "Mortal Kombat" (1995) ja "Mortal Kombat Annihilation" (1997). Ta on võitlusmängude vanameistrite hulka kuuluv mänguvõlur, kelle käe alt väljunud Injustice 2 toob koomiksisõprade näole naeratuse.

Kuna vanameistri sulest on eelnevalt väljunud terve rodu võitlusmänge, siis võib arvata, et ka Injustice 2 touch-feel-osakaal jääb sinna Mortal Kombati kanti ja nii see ka on.

Üleüldises pildis tundus Injustice 2 mängitavuse poolest kui MK, kuid on hulga parema graafikaga ja huvitavamate niinimetatud Super Move’idega, millest just viimaste peale on väga palju rõhku pandud.

Alguses veidi häirivana tunduva mortalkombatilike liikumismanöövrite ja nupukombinatsioonidega harjub kiirelt. Uuenduslikud mõttelaadid karakterite ülestöötamisel ja kohandamisel on vägagi teretulnud nähe.

Lugu on tavapäraselt DC koomiksite tasemel. Kui esimeses Injustice’i osas tegi Jokker Supermani elu põrguks, sundides teda tahtmatult tapma lapseootel armastatut Lois Lane’i, tänu millele Supermanil katus ära sõitis, siis nüüd on Superman trellide taga ja Batman üritab maailmas päästa, mis päästa annab.

Ometigi ei anna kurjus headele asu, sest Maa poole hõljub kurjam nimega Brainiac ning Batman peab leidma endale liitlasi, et uuele ohule vastu astuda.

ekraanitõmmis

Injustice 2 toob kaasa ka uue gear system’i, mis on just selles mänguseerias tutvustatud omamoodi uuenduslik lähenemine. Iga loot'i (Mother box), mille mängija endale võitlustega teenib, saab ta oma karakteritele koheselt rakendada. Varustus teeb tegelastest tugevamaks ja väljanägemiselt paremaks.

Mother box’e on võimalik teenida iga võitluse järel. Eelnimetatud kastidel on erinevad tasemed nagu pronks, hõbe, kuld, plaatina ja teemant. Viimaseid kahte pole võimalik mängusisese raha eest osta, need tuleb välja teenida. Tasemed erinevad varustuse väärtuse ja jõu poolest.

Mängus on sel korral hulgaliselt tuntuid ja ka veidi vähem tuntumaid karaktereid neile, kes DC universumiga väga kursis ei ole.

Täpsem nimekiri võimalikest karakteritest, keda mängida saab on järgmine (tumedamalt välja toodud uued karakterid mängus): Aquaman, Atrocitus, Bane, Batman, Black Adam, Black Canary, Blue Beetle, Brainiac, Captain Cold, Catwoman, Cheetah, Cyborg, Darkseid, Deadshot, Doctor Fate, Firestorm, Flash, Gorilla Grodd, Green Arrow, Green Lantern, Harley Quinn, Joker, Poison Ivy, Red Hood, Robin/Nightwing, Scarecrow, Starfire, Sub-Zero.

Injustice 2 tõi endaga kaasa ka eSpordi sugemed tekitamaks tavapärasest suuremaid võistlusmomente konsoolimängudes. Siinkohal tuleb nentida, et kõigi Xbox One’i fännide jaoks on tegu pigem kurvastava tõsiasjaga, et eSport on selleks korraks tulnud vaid PS4 platvormi peale.

Kogu eSpordi seeria peale on eraldatud 600 000 USA dollarit, mille nimel astuvad võitlustulle mängijad erinevatest regioonidest.

Lisaks võib internetiavarustest leida tutvustava video ehk niinimetatud path to pro treileri, mis toodetud Injustice 2 eSpordi manu.

Mäng jättis endast vägagi hea mulje ning nentimata ei saa jätta fakti, et lemmikkangelaseks ei kujunenud ei Batman, Robin, Green Lantern ega keegi teine tuntum sell, vaid hoopis Black Canary.

Kokkuvõtteks võiks julgelt väita, et tegu pole pelgalt DC universumi fännidele mõeldud triple A teosega. Injustice 2 toob mänguelamused koju kätte ka neile, kes on leidnud Mortal Kombatis oma flow ja naudingu võitlusmängudest. Iga asjaarmastaja peaks sellest mängust leidma endale just selle “millegi”!

Injustice 2
HINNE: 4,5/5
Platvorm(id): Android, iOS, PS4, Xbox One
Ilmumisaeg: 11. mai (nutiseadmetele), 19. mai (konsoolidele)
Arendaja: NetherRealm Studios
Väljaandja: Warner Bros. Interactive Entertainment
Ülevaade tehtud: Xbox One'i väljalaske põhjal

HEA:

+ Graafika
+ Täienenud kangelastekogu
+ Suurepärane Multiverse'i lahendamine

HALB:
- Liigne sarnanemine Mortal Kombatiga

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid