Võistlusel projekteerivad ja ehitavad tulevased ehitus- ja mehaanikainsenerid ning arhitektid terassilla mudeli. Võistlusel osalevad tudengid nii Eesti, Läti, Poola, Rootsi, Itaalia, Ungari kui ka Horvaatia ülikoolidest - kokku 15 tiimi.

Neljaliikmelised võistkonnad peavad projekteerima ja valmistama viiemeetrise sildega terassilla mudeli. Silla elementide maksimaalne pikkus võib olla 1,2 meetrit ja sild peab taluma kuni 1000-kilogrammist koormust. Mudel peab olema kerge, tugev ja lihtsasti kokku monteeritav, kuid samas ilusa ja originaalse välimusega.

Võistlejate võisid valmistada silla omal käel või lasta see valmis ehitada metallitöö ettevõtetes. Viimane nõuab palju täpsemat projekteerimist ning põhjalikumat ettevalmistust. Sillad transporditakse Eestisse lähematest riikidest omal käel ning kaugematest kulleriga.

Võistlussilla mudelite hindamisel on oluline selle monteerimise kiirus, vastupidavus koormusele, originaalsus ning esteetika. Silla jooniste esitamise tähtaeg oli 16. jaanuaril, pärast mida vaadati eelhindamisel kõik joonised üle ning veenduti nende ohutuses ning vastavuses võistluse reeglitele.

Võistluse võitja saab auhinnarahana 1600 eurot, autasustatud on ka teine ja kolmas koht. Lisaks antakse välja 3 eriauhinda. Kokku on auhinnafondi suuruseks 4800 eurot. Sel aastal pani välja Maru Ehitus omanimelise eriauhinna.