Seega kõik-ühes meditsiiniline instrument oleks justnagu olemas? On ja samas pole ka, kirjutab AM.ee.

Vastuoluline kell maksab 11 eurot, seega hind on olematu. Ka tulemus on hinna poole kaldu: tulemusi meditsiinilise vererõhuaparaadiga üle mõõtes on vahe märgatav.

Aga alustame kõigepealt muudest omadustest

Y2 Plus on ülimalt sarnane trendika Xiaomi hitt-tootega Mi Band 2. Vähemalt välimuselt. Rihm on mugav, kell püsib üsna hästi randmel, kuid nagu Xiaomi kell, on see pisut paks ja öösel võib magades natuke häirida.

Terviseandmeid, mida Y2 Plus mõõdab, on rohkem kui enamikel teistel nutikelladel. Muidugi näidatakse ekraanil traditsiooniliselt kellaaega ja kuupäeva, puutenupuga saab näite vahetada.

Sammumõõtja mõõdab samme ja läbitud vahemaad kilomeetrites (selle täpsuse osas pole suuri etteheiteid, viga jääb 10 protsendi piiresse), kulutatud kaloreid, pulssi ja vere hapnikusisaldust (mõõta saab vaid ekraanil pulsimõõtmise näitu ette jättes), vererõhku (alumine ja ülemine näit) ning ega kella pealt rohkem ei näegi.

Aku peab 20 päeva ja pisut enam, mis on selle seadme suur pluss, aga kohe tulevad ka miinused.

Mobiiliäpp Fundo Bracelet – põhiliselt kasutu

Y2 Plus ei oma nö tootjapoolset äppi, vaid kasutab universaalset Fundo Bracelet äppi, mis paraku ei tööta nutikellaga korralikult.

Siingi on plusse, aga vähe – üks pluss on näiteks see, et pea kõik teateid saatvad äpid saab panna alarmi andma ka randmel oleval ekraanil või siis ükshaaval välja lülitada.

Miinus aga on see, et nutikell näitab vaid seda, kas saabub sõnum, Facebooki teade või helistatakse. Kes helistab, mis sõnum saadeti jms infot ei näe, peab taskust telefoni välja võtma, et näha. Teateid iseloomustavad vaid 3-4 erinevat ikooni randmeseadme ekraanil.

See on üsna sarnane Xiaomi Mi Band 2-ga, mis siiski peale tarkvarauuendust helistaja nime ja numbrit näitama hakkas, Y2 Plus aga sellist uuendust ei oma.

Ka puudub äpis võimalus panna seda regulaarselt nutikell pulssi, vererõhku ja vere hapnikusisaldust mõõtma. Neid lisatakse graafikusse vaid siis, kui ise käsitsi kella pealt mõõta.

Kuid veelgi suurem miinus on ajaloo ja statistika ülim lünklikkus. Kui und paistab äpp koos nutikellaga üsna hästi mõõtvat, siis läbitud kilomeetrite ja sammude graafikus püsib peale kolmandat päeva ümmargune null.

Ei aita kella uuesti paaritamisest telefoniga (mis on muide ka parajalt nüri protsess ja õnnestub peale korduvat proovimist ootamatult), ei aita seadete taastamisest jne.

Kuna laadimine toimub samasuguse mittestandardse pistikuga nagu Xiaomil, siis peab see alati kandjaga kaasas olema. Laadimispesa on natuke kipakas ja kell ei mahu sinna hästi sisse, aga laadida saab.

Kella sisu tuleb rihma seest laadimiseks välja suruda. Kuna puudub USB pistik, siis on pulsikell vee- ja niiskuskindel ning paistab üsna tugev. Vastab IP67 vastupidavus-standardile.

Telefoni saab panna ka äratama, kuid vibreerimine on nii alarmidega (kokku kuni viis äratust) kui ka sõnumite saabumisega telefonist juhuslik. Mõnikord kell ei vibreerigi ja on oht sisse magada. Vibreerimine on üsna nõrk.

Ka ekraan on päikese käes üsna tuhm ja halvasti loetav. Peegelkaameraga pilti tehes selgub, et kehv loetavus on ohvriks toodud aku pikaealisuse nimel. Kaameraga lühemat kui 1/4 sekundit säriaega valides ei jää sihverplaadilt pildile rohkem kui kitsas riba. Ekraani vilgutatakse seega üsna madala sagedusega, et energiat säästa ja see teeb numbrid tuhmimaks.

Põhiline on ikkagi täpsus - vaatame, kui täpselt kell pulssi ja vererõhku mõõdab

Selleks, et näitusid millegiga võrrelda, kasutame meditsiinilist vererõhuaparaati. Tulemus on järgmine.

Y2 Plus randmel:
* pulss 68 lööki minutis
* alumine näit 78 mm Hg
* ülemine näit 128 mm Hg

Vererõhuaparaat:
* pulss 76 lööki minutis
* alumine näit 90 mm Hg
* ülemine näit 135 mm Hg

Pulsinäidu erinevus jääb kümne protsendi lähedale, vererõhku kipub randmekell siiski oluliselt madalamaks mõõtma kui tegelikult. Seega päris meditsiiniliselt selle pulsikella tulemusi kasutada ei saa.

Kunagi testitud LY 107S pulsikell nõudis randme hoidmist südame kõrgusel, andis näidu usaldusväärsuse ja lubas seadeid isegi kalibreerida, see 11-eurone pulsikell midagi sellist paraku ei paku.

Tuleb leppida täpsusega, mis on ja loota kunagi saabuvale tarkvarauuendusele. Aga mida ikka tahta nutikellast, mis maksab Tartu bussipileti hinna.

Samas - kas on mõtet omale kasutut pulsikella osta? Tuleb teha lihtne võrdlus - une, randmel samme näitava ja sõnumitest alarmeeriva seamde hind 11 eurot - kas tasub ära või oleks ikkagi midagi paremat vaja? Mis siis, et maksaks mitu korda rohkem.

PÕHIANDMED

Pulsikell Y2 Plus
Hind: 11 eurot (Gearbest)

ekraanitõmmis (AM.ee)
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid