Tele2 tootedirektor Katrin Aron toob välja seitse Androidi telefonide funktsiooni, millest enamik kasutajatest ei ole teadlikud, kuid millest on argielus väga palju kasu.

Lihtne viis akut säästa

Kui valid oma telefoniekraanile musta või lihtsa tumeda tausta, lülitub automaatne pikslite esiletõst välja ja aku kestab kauem. See funktsioon ei ole veel kõigi Androidi seadmete jaoks saadaval, kuid on juba kasutusel enamikes uutes Samsungi nutitelefonides ja tahvelarvutites. Proovi ise järele!

Tekst kõneks

Androidi nutiseadmega saab lisaks teksti lugemisele seda kuulata. Kui eelistad teavet vastu võtta kuulates, vali oma nutitelefonist „Seaded“ -> „Juurdepääs“ -> „Nägemine“ ja lülita sisse funktsioon „Voice Assistant“. See toimib ka eesti keeles, kuigi mõned sõnad võivad tunduda naljakad.

Nutitelefoni kaugjuhtimispult

Selle kasutamiseks ava telefonist „Seaded“ -> „Lukk. Ekraan ja turvalisus“ -> „Muud turvaseaded“ -> „Seadme administraatorid“ ja seejärel märgi ära funktsioonid „Android Device Manager“ ja „Luba lukustada või kustutada kaotatud seade“.

Seejärel saad oma telefoni kadumamineku korral selle üles leida ja tõkestada andmeid kaotamata, kasutades seda veebilehte.

Külalisrežiim

Kui soovid telefoni ajutiselt kellelegi teisele kasutada anda, ent isiklikud andmed konfidentsiaalsena hoida, kasuta külalisrežiimi. Selleks libista kahe sõrmega ekraanil ülevalt alla ja vajuta paremal ülanurgas olevat kasutajaikooni.

Seejärel ilmub ekraanile ikoon „Lisa kasutaja“ ja saad valida, mida sinu nutitelefoni kasutaja telefoniga teha saab.

Ekraani suurendamine

Kehvema nägemisega inimestel ei ole sageli aimugi, kui kasulik see funktsioon nende jaoks võib olla. Selle käivitamiseks vali nutiseadmest „Seaded“ -> „Juurdepääs“ -> „Nägemine“ -> „Suurendamise liigutused“. Seejärel saad iga ekraani osa suurendada sellele lihtsalt sõrmega toksates.

Nutitelefoni juhtimine pealiigutuste abil

Teinekord võib juhtuda, et on tingimata vaja nutiseadet kasutada, kuid käed on kinni või väljas on lihtsalt liiga külm, et soojad käpikud käest võtta. Õnneks on sellelegi lahendus olemas. Pärast tasuta rakenduse EVA Facial Mouse paigaldamist saad oma Androidi nutitelefoni juhtida pealiigutuste abil.

Peidetud mäng

Alates Androidi väljalaskest 2.3 "Gingerbread" on Google kõikidesse oma seadmetesse peitnud kasutajatele väikse salakingituse. Ent selle leidmine võib olla keeruline.

Sellegipoolest on juhised siin. Kõigepealt vali oma seadmest „Seaded“ ja seejärel „Teave seadme kohta“ -> „Tarkvara teave“. Vajuta kiiresti korduvalt „Androidi versiooni“ peale ja kui ekraanile ilmub väike vahukomm, vajuta seda kiiresti uuesti, et avada eriline pisimäng. Kas oled selle juba leidnud?