Nokia 3310 peatse müügilenaasmise valguses on asjakohane meelde tuletada eeliseid, mis kaasnevad justnimelt kõnetelefoni omamisega.

Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann toob välja, et tihti ostetakse nuppudega telefon lisaks kasutuselolevale nutitelefonile.

„Kuigi niiskuskindlaid nutiseadmeid on valikus palju, siis põrutuskindlus võib eeldada stiilis ja disainis suuri kompromisse. Nutitelefon ostetakse tihti aksessuaarina ja hingele ning nendeks situatsioonideks, mis võivad seda hinnalt väärtuslikku seadet ohustada, valitakse kõnetelefon.“

Seega pole nuppudega telefon sugugi mitte ainult vanema generatsiooni jaoks vajalik ning selle omamist tasub kaaluda ka aktiivsete eluviisidega inimestel või neil, kes soovivad kasutada vaid telefoni põhifunktsiooni – helistamist.

Nuputelefon on hea lahendus ka tavapäraselt nutitelefoni kasutavatele lastele, sest just õue mängimamineku ajaks võiks lapsele taskusse pista pigem nuputelefoni.

Millised täpsemalt on siis nuputelefoni eelised:

Nupuga telefon nutitelefoni töövarjuks

Nutitelefon on üha enam mitte ainult tarbeese, vaid ka aksessuaar. Samas pole selle omamine sugugi odav lõbu. Võib esineda olukordi, kuhu parema meelega tippklassi nutitelefoni kaasa ei võtaks, kuid siiski on vaja kättesaadav olla.

Näiteks sportlaste, mehaanikute või kalastajate jaoks ei ole mõistlik pea tuhandeeurost nutitelefoni töö või hobiga tegelemisel põuetaskus hoida. Sellistes oludes tuleb appi kõnetelefon, mille hävimine ei too kaasa nii suurt väljaminekut.

Aku kestab kauem

Nuputelefoni kindel eelis nutitelefoni ees seisneb selles, et kuna jõudlus on väiksem ja nendega pole võimalik nii paljusid erinevaid toiminguid teha, siis kestab aku oluliselt kauem. Vahel lausa päevi kauem.

Uue Nokia 3310 aku peaks esialgsetel andmetel kestma ooterežiimis lausa kuu aega ning võimaldama selle aja jooksul 22 tundi kõneaega. Matkates või muude ekstreemsete tegevuste tegelemisel on see igati oluline faktor.

Võõrutusravi nutimaailmast

Lisaks sellele, et nuputelefon on vastupidav, pakub see võimalust ennast onlain-maailmast välja lülitada. Tänaseks on palju inimesi, kes võtavad reisile minnes kaasa vaid kõnetelefoni, et ei tekiks kiusatust puhkamise asemel tööasju teha või lainete asemel sotsiaalmeedias surfata.

Eksootilisemate sihtkohtade puhul pakub südamerahu ka see, et kui telefon peaks ära varastatama, siis pole rahaline kaotus suur.

Tagavaratelefon alati võtta

Nuputelefon on hea varuvariant, kui kasutuseloleva nutitelefoniga peaks midagi juhtuma. Telefoni varguse või remontiminemise korral on hea, kui teine telefon on sahtlis ootamas.

Uue töökindla nuputelefoni saab sageli osta vähema kui 50 euroga. Uus Nokia 3310 hakkab näiteks maksma 49 eurot.

Parem isiklik turvalisus

Eraldi saab esile tõsta ka seda, et skeptilisemad kasutavad kõnetelefone turvalisuse pärast. Nutiseadmed koguvad iga toiminguga kasutajate kohta infot, et oma teenuseid paremaks muuta.

Osad kasutajad on just seetõttu jäänud nuppudega telefonidele truuks, et need ei salvesta infot omaniku toimingute kohta ning mobiilse interneti puudumise tõttu ei saa seda ka jagada.

Samuti pole nuppudega telefonides reklaame ega tüütuid teavitusi selle kohta, et keegi teeb sotsiaalmeediasse postituse.

Tagasi „päris“ maailma

Nutiajastul on üha suuremaks probleemiks see, et silmast-silma suhtlemise või isegi helistamise asemel sirutub käsi nutitelefoni järele ja suhtlus toimub üha enam sotsiaalmeedia kanalite teel.

Agaramatel nutitelefonikasutajatel on tekkimas Pavlovi refleks, kus iga väiksemgi telefonihelin või säuts nõuab tähelepanu ning seega võivad jääda kuulmata ümbritsevate inimeste tähtsad uudised.