Saksamaa on venelaste nelikveolise kompaktmaasturi suurim importija Lääne-Euroopas. Ametliku statistika järgi osteti 2015. aastal seal 1652 4×4 Urbanit, millest suurema osa moodustab traditsiooniline kolmeukseline mudel. 2016. aastal on müügimahud näidanud tugevat kasvutrendi, kompaktset nelikveolist on müüdud eelmise aastaga võrreldes pea kaks korda rohkem.

Niva nimega on olnud paras segadus, Euroopas nimetati auto 2013. aastal ümber Lada Taigaks, 2015. aastast alates müüvad kohalikud esindused uuenenud mudeliversiooni aga 4×4 Urbani nime all.

Moderniseeritud Lada 4×4 Urbani hinnaks on Saksamaal 11 990 eurot. Võrreldes “tavalise” ehk eelmise põlvkonna Niva-Taigaga on auto välimust tuunitud uue radiaatorivõre ja kaitseraudadega ning lisatud värvipaletti kaks metallikvärvi. Tootja väitel on tehtud ka kõvasti kereuuendustöid, et auto vastupidavust parandada.

Euroopas müüdaval 4×4 Urbanil on elektriliselt reguleeritavad ja soojendatavad peeglid, elektrilised klaasitõstukid ning esiistmete soojendus. Uue disaini on saanud auto keskkonsool ja rooliratas ning reisijateruumi materjali – ja värvivalikut on pisut kaasajastatud. Lisavarustusena on saadaval kliimaseade.

Ehkki uus 4×4 Urban kasutab Nivalt tuttavat vana, 1,7-liitrist, 83-hobujõulist bensiinimootorit, on see Euroopa turgude jaoks tuunitud Euro-6 standarditele vastavaks.

Lada 4×4 Urbani keskmine kütusekulu on kasutajakogemuse põhjal rohkem kui 10 liitrit, maastikul isegi 13-14 liitrit 100 km kohta. Aga see ei kahandavat auto maastikuvõimekust sugugi…
Loe edasi siit

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid