“Roolis vastutan mina” on tehnikaportaali Accelerista ja autokooli Juhiluba õpetajate koostöös sündinud videoprojekt. Ettevõtmist toetasid Maanteeamet, Info-Auto, Forte ning mitmed vabatahtlikud.

Kaheksas lühiklipis on näha tüüpolukorrad, kus autojuhid kipuvad oma oskusi ülehindama ning lihtsad lahendused vigade vältimiseks. Meie kõigi soov on, et igaüks, kes rooli istub, mõistab, kui suur on autojuhi vastutus inimelude säästmisel.

REEGLID AUTO IGAPÄEVASEL PAKKIMISEL

  • 1. Ära jäta sõitjateruumi ühtegi lahtist asja. Suuremad esemed – kotid, rõivad, töövahendid jms.- aseta pakiruumi. Harjuta käe sisse “igal asjal pakiruumis oma koht”, paki esemed nii, et nad ei pääseks pakiruumis liikuma. Paiguta raskemad asjad alla, kergemad peale. Kasuta vajadusel lisavarustuse nimekirjast pakutavaid spetskinniseid, konkse, võrke.
  • 2. Kinnita lemmikloom nõuetekohaselt turvavööga. Ehkki elus loom ei ole asi, kipume pere neljajalgsete lemmikute turvalisust unustama ja jätame nad autos korralikult kinnitamata. Loe rohkem lemmiklooma kinnitamise võimalustest autos siit ja garanteeri oma sõnatule sõbrale ilus elu.
  • 3. Pane nutiseadmed sõidu ajal kindalaekasse või mõnda teise panipaika, kus nad kindlalt kinni püsivad. Kui sa ei suuda roolis olles loobuda sotsialiseerumisest, paarita nuhvel auto infolustiga ja pane seejärel telefon käest ära.
  • 4. Roolis joomine ja söömine on sama ohtlik kui mobiiliga rääkimine. Pane joogipudel kindlalt panipaika, veendu, et see ei pääse sealt lahti. Joogitops aseta selleks ette nähtud õnarusse. Ole teadlik, et ootamatul pidurdamisel viskab kuuma joogiga tops enamasti kaane pealt ja lennutab oma sisu sõitjatele peale. Kui võimalik, joo oma kuum jook ära enne sõitma hakkamist.

ARVUTA OMA KEHAMASS KOKKUPÕRKEL

Portaal Liikluskasvatus on koostanud internetikalkulaatori, mis näitab imekalt, milline on sinu kehamass auto kokkupõrke hetkel. SIsesta kalkulaatorisse oma kehakaalu number kilogrammides ning naudi vaatepilti, kuidas sulgkaallasest saab kombain! Kliki pildil, et jõuda kalkulaatorini.
Loe edasi siit