Kolm nädalat Põhja-Norra fjordides väldanud operatsiooni käigus leiti merepõhjast üle 450 miinisarnase eseme, millest 20 osutusid lõhkekehadeks ja neist omakorda kaheksa tegid miinitõrjegrupi laevad lõhkamisega kahjutuks. Ülejäänu miinide asukohad edastati Norra mereväele. Huvitavamate leidude hulka kuulusid näiteks kaks laevavrakki ja liinibuss.

ENS Sakala meeskonna leitud kaheksa miini pärinevad Lofoodi saarestikust ja on Saksa päritolu EMC tüüpi ankrumiinid. Kuigi kõik Saksa miiniväljad on sõja järel korralikult traalitud, kasutati tol ajal taktikat, kus pärast miini merepinnale väljatraalimist uputati see pardakahuri tulega. Enamikul juhtudel tabati aga lõhkepea asemel miinikesta ujuvkorpust ja miinid lihtsalt uppusid.

  • Saksa mereväe toetuslaev
  • Pardatunnus: A511
  • NATO 1. alalise miinitõrjegrupi staabilaev kuni 2016. aasta lõpuni

NATO 1. alalisse miinitõrjegruppi kuulub hetkel kaheksa laeva. Grupi lipulaevaks on Saksa mereväe toetuslaev FGS Elbe, millel tegutseb ka grupi rahvusvaheline staap. Lisaks on praegu grupis miinijahtijad LNS Skalvis Leedust, ENS Sakala Eestist, LVNS Imanta Lätist, HNOMS Måløy Norrast, HMS Grimsby Ühendkuningriikidest, HNLMS Willemstad Hollandist ja BNS Narcis Belgiast.

1993. aastal valminud FGS Elbe järgi sai nime terve laevaklass, kuna see oli esimene selle klassi laev. Tavade kohaselt kannab laevaklass esimese laeva nime. Praeguseks on ehitatud kuus Elbe-klassi laeva (lisaks Elbele veel Mosel, Rhein, Werra, Main ja Donau).
Toetuslaeva peamine ülesanne on varustada laevade gruppi kütuse, vee, toidu, varuosade ja laskemoonaga. See võimaldab grupil kauem merel olla ning pikendada varude täiendamiseks tehtavate sadamapeatuste vahelist aega. Lisaks on laevameeskonnal võimekus toetada grupi laevu remonttöödega, reovee puhastusega merel ja meditsiiniteenustega. Elbe klassi laevadel on ka helikopteri maandumisplats, mis tagab vajadusel kiire transpordivõimaluse.