Alicia T on esimene tehisintellekt, mis on nimetatud OMX börsinimekirjas oleva ettevõtte juhtkonna liikmeks, teatas ettevõte tänahommikuses pressiteates. Tehisintellekti ülesandeks on aidata juhatusel liikuda andmete süvaanalüüsil põhineva juhtimise suunas ning leida uusi väljakutseid uute ärimudelite loomiseks.

Uus äriküsus asutati tänavu juulis juulis eesmärgiga luua uusi innovaatilisi teenuseid ja ärimudeleid. Et seda eesmärki saavutada, uurib Soomes alustanud ja nüüd end Põhja-Euroopa ettevõttena defineeriv Tieto kõiki tehnoloogilisi võimalusi, mida tehisintellekti kaasamine saab andmete juhtimise ja süvaanalüüsi tulemusel pakkuda.

Alicia T-st saab täieõiguslik juhatuse liige ning ta omab ka hääletamisõigust.

„Ma olen uhke, et saame olla esimene põhjamaine ettevõte, kes kutsub roboti oma juhtkonna liikmeks. Meie missioon on luua intelligentsem tulevik. Meie arendajad soovivad katsetada, kuidas tehnoloogia saab aidata ettevõtteid andmepõhiste otsuste langetamisel. Ma olen kindel, et Alicia T aitab meil leida informatsiooni ning langetada andmete põhjal otsuseid teistmoodi kui inimesed, ja seeläbi luua midagi ennenägematut,“ ütles uue äriüksuse juht Ari Järvelä.

Roboti roll juhtkonnas on langetada andmepõhiseid otsuseid ning luua uuenduslikke ideid arvuti intelligentsi ja süva-andmeanalüüsi abil. Sellele on loodud kasutajaliides vestlemiseks, nii et temaga on võimalik arutleda ning temalt saab küsida küsimusi igal teemal. Praegusel kujul on Alicia T nö baasmudel, mis areneb edasi nii oma vormis kui ka andmemahus.

„Tehisintellekt on praegu väga kuum teema – masinõppe ja tehisintellekti potentsiaalse tuleviku üle arutletakse, luuakse teooriaid ja seda uuritakse väga palju. See projekt on osa meie teadus- ja arendustegevusest, millega soovisime kiirelt arenevate idufirmade moodi uurida, kuidas langetatakse otsuseid inimese-roboti segameeskonnas. Kuigi meie innovatsiooniinkubaator asub Soomes, saavad selles kaasa lüüa Tieto töötajad kõikidest riikidest. Nii jälgib ka meie Eesti arendusmeeskond projekti suure põnevusega ning on valmis uusi lahendusi tutvustama ka Eesti turul,“ ütles Tieto Estonia juht Anneli Heinsoo.

Robot on loodud Tieto arendajate poolt, kes tegelevad Tieto start-up meeskonnas M2M robootika süsteemidega.

Tieto on Põhjamaade suurim täislahendusi pakkuv IT-ettevõte, ettevõttes töötab enam kui 13 000 spetsialisti, kellest 250 töötab Eestis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid