Sügis Narva jõel: haug ja ahven
Aleksei Špalov, fooruminimega alekseialeksei soovitab kodukandi patrioodina varasügiseseks röövkalapüügiks loomulikult Ida-Virumaa kalarikkaid, aga peale selle ka väga ilusa loodusega kohti.
Kalda äärest on haug praegu lahkunud või lahkumas, sest kaldaäärne taimestik hakkab vaikselt mädanema, väikestel lepiskaladel ja maimudel pole seal enam piisavalt hapnikku ja nad kolivad sügavamale, nende järel liigub aga ka haug. Sellistes tingimustes, kus kala on laiali ja alad, kust teda otsida, on suured, tasub kasutada trollingut.
Kindlasti trollin läbi rohu- ja vesirooside ääred, ka voolu, sest seal on kõige rohkem hapnikku. Olen märganud, et põhja pealt trollimine ei pruugi sügise esimesel etapil tulemust anda, kala on pigem keskvees. Näiteks ligi 10-kraadises ja kahe meetri sügavuses vees sagib maim 0,5 m veepinnast allpool, aga kiskja varitseb teda altpoolt meetri sügavusel. Sellele vastavalt tasuks valida ka voobler, millega trollida.
Värvitoonidest eelistan hommikuti midagi eredamat-rohekamat, lõunaajal naturaalseid toone (särg, ahven), õhtul pilves ilmaga midagi eredamat, näiteks valget või punast. Väga selge veega tasub kasutada pigem tumedaid ja neutraalseid toone.
Loe artiklit täispikkuses siit.