29. juulil lõpeb Windows 10 peale tasuta uuendamise tähtaeg. Mis saab edasi? Üsna kindlalt hakatakse siis uuenduse eest raha küsima ja see aeg saabub juba nädala pärast, kirjutab AM.ee.

Windows 10 Home maksab Windows Store'is 135 eurot ja Windows 10 Pro omakorda 279 eurot. Kui aga mingil põhjusel ei saa uuendada – näiteks on tehtud mõni spetsiifline programm, mille kohta on teada, et see Windows 10 peal ei tööta või kui arvutikasutaja on ülikonservatiivne ja nõuab, et nädala pärast ei tohi veel tema arvutit uuendada –, mida siis teha?

Siiski on üks võimalus, kuidas Windows 10 peale uuendada ka peale 29. juulit tasuta. Selleks tuleb aga esmalt... Windows 10 peale uuendada.

Nipp seisneb selles, et peale uuendamist Windows 10-le saab 30 päeva jooksul protsessi nii-öelda tagasi kerida ehk taastada oma arvutis Windows 7 või Windows 8.

Samas läheb Microsofti pilve kirja arvuti ja sellega seotud tarkvara hash-number, mille alusel saab oma Windows 10 taastada ka kaugemal tulevikus tasuta.

Peaasi, et esimene Upgrade on enne 29. juulit tehtud. Windows 7 või 8 on kasutatav just niikaua, kui arvuti, millesse see on installitud, kestab.

Windows 10 uuendus tuleb läbi teha ja siduda see kehtiva Microsofti kontoga, muidugi peavad vanemad Windowsid olema legaalsed.

Kuidas Windows 10 pealt tagasi Windows 7 või 8 peale minna?

* 30 päeva jooksul peale Windows 10 peale minekut saab tagasi eelmise operatsioonisüsteemi juurde Settings > Update & security > Recovery menüüst. Taasta sealt eelnev versioon ja uuenda kunagi hiljem Windows 10-le just siis, kui ise soovid.

* Samuti on võimalik vastavalt arvutitootja kaasapandud vahenditele taastada peale Windows 10 peale minekut arvutis tehaseseadetes vana Windows.

* Kolmanda võimalusena on alati variant taastada Windows 7 või 8 installiplaadilt.

Lõpude lõpuks aga tuleks siiski Windows 10 peale minna, sest Windows 7 ja 8 pole enam turvalised ja nende tugi kaob.