Siiski tahaksin soovitada vana Windowsi telefoni Win10-le uuendajatele mõnda asja, kirjutab AM.ee.

Esiteks. Kui vähegi võimalik, installige oma vanad äpid enne opsüsteemi värskendamist kõik maha. Vaid väga hädavajalikud jätke, sest suur osa ei pruugi Windows 10 Mobile´is üldse korralikult töötada.

Muretseda pole vaja, peale Windowsi uuendamist mobiilis saab oma äpid uuesti installida. Mõned seaded lähevad küll kaotsi, aga mis teha.

Vanade äppidega Windows aga võib uuendamisjärgselt põhjustada telefoni n-ö hangumist, äppide siniseid, musti ja valgeid surmaekraane ning üldist aeglust.

Ekraanikinnisvara reform

Teiseks on mõistlik oma ekraanikinnisvarale teha reform ja paigutada Live Tile'id nii, et seal vajalik info oleks nähtav.

Neljaveerust suurte ikoonide paigutust kasutada on kõige mugavam – nii mahub suuri ja väikeseid ikoone avaekraanile paigutama mõnusalt. Suuremaks maksaks muuta kõik e-kirja-ikoonid: neil näidatakse vaheldumisi uusi saabunud kirju.

Üldse on Windows 10 Mobile´is palju infot kohe avaekraanil, mis tähendab, et äppe käivitada polegi alati vaja.

Vaatame, mis meil siin siis on:

* sõnumid (selle all on nüüd ka Skype´i teated),

* Facebook Messenger (see lisainfot ei kuva, peale lugemata sõnumite arvu),

* vastamata kõned,

* e-kirjad,

* Facebook (see ikoon oleks hea venitada lausa üle kahe veeru, paistab rohkem infot),

* Fitbit (suur ikoon näitab ka päevas kulutatud sammude arvu),

* Yr.no ilus ilmateade oma tuntud headuses, maksab samuti eraldada kaks veergu),

* kalender (kui võimalik, siis kaks veergu ekraanikinnisvara).

* Taxify, Endomondo, LinkedIN, Swarm jt kõik kuvavad ka mingit muutuvat infor, aga nende suurendamine on igaühe enda teha – mis olulisem, see suuremaks.

Midagi siiski ei tööta ka

Windows 10 muutus peale äppide taasinstalli kiireks, aga miski siiski rikub ilusat töökeskkonda.

Kaasatulnud muusikarakendus Groove Music ei hakanudki normaalselt tööle. Nõuab sisselogimist, aga teatab seejärel, et kahjuks ei toetata praegu meie piirkonnas sisselogimist. Muusikat esitada ei saa, kuid loomulikult on poes kümneid muid häid muusikapleiereid.

Naljakas on see, et korraks muutub Windows hispaaniakeelseks, mõnikord jälle hollandikeelseks, vahel on eestikeelne ka.

Kokku jooksis ka LinkedIN, kuid uuesti installides töötab ilusti. HERE-kaardirakendused töötavad, kuigi lubavad juunis pillid kotti panna, kuid Live Tile avaekraanil ei näita midagi. Peab ise pähe õppima, mis selle tühja ruudu alt avaneb.

Uus wifi-lüliti

Esimestel päevadel tundus esialgu ebamugav see omadus, et Windows soovitab kogu aeg wifi punkte.

Menüüst oli soovitus sisse lülitatud, mida saab muidugi ka maha võtta – mis seal ikka, paari päeva pärast tundus see juba päris hea omadus, sest wifi on telefoni taskusoleku ajal väljas ja avaneb vaid siis, kui ekraanile vaatad, seega akut palju ei kuluta.

Kodus, tööl ja sõprade soovitatud kohvikutes lülitub aga andmeside automaatselt wifi peale ja kuu lõpuks ei saa niimoodi enam oma mobiilse andmeside limiiti liiga vara täis. Kodus ja tööl võib ju rahus wifi-võrgus surfata ning kiiret 4G-d pole alati vajagi.

Akut natuke vähem

Aku kestab nüüd natuke vähem, kuid mitte oluliselt. Kui näiteks Windows 8.1-ga oli õhtuks järel ikka üle 30% akust, siis Windows 10 jätab 20-25%.

Jõudlus: tasapisi paremaks või sama?

AnTuTu testitulemus Windows 8.1-ga oli 11 646 punkti, Windows 10-ga 10 938 punkti, nädal hiljem ikka Windows 10-ga 10 923 punkti.

Ehk siis eriti pole muutunud midagi, kuigi kasutades tundub, et kõik on stabiilsem ja kiirem. Ju siis ongi.

Isegi Skype enam ei sega, sest Windows 8.1-ga tuli see ressurssiõgiv monstrum maha installida, et telefon kiiremaks saada. Nüüd on Skype integreeritud, aga et sellest midagi aeglasem oleks, seda näha pole.

Meilindus mugavamaks, kohati klikke rohkem

Kui varem oli telefonis mitu e-posti programmi (Mail, Gmail), siis nüüd piisab ühest – Outlookist. Sinna alla saab ka oma Gmaili ja Google Appsi kontod panna.

E-kirja eelvaatest saab nüüd viipega paremale kirja kustutada või viipega vasakule kirja tähtsust seada. Ikka veel kipub see vasakule-paremale viiplemine sassi minema!

Üldiselt on positiivseid asju siiski Windows 10 juures rohkem, mis siis, et siin sai just vigadele keskendutud. Igatahes tagasi enam Windows 8.1 peale minna ei tahaks.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena