Telefon nimega Bittium on rasketeks oludeks igati sobilike parameetritega: tugev, nii et ei murdu ka keskklassi auto rataste all, kui sellest peaks keegi üle sõitma; nüüd ka nii turvaline, et Soome sideamet andis Bittium Tough Mobile´ile kõrge salastatusastmega sidevahendi sertifikaadi, kirjutab AM.ee.

Bittiumi tugevat telefoni võib kasutada ka tugeva salastatusega juttude ja tekstide jaoks.

Androidiga telefon näeb välja üsna harilik, isegi igavavõitu ja paksem kui tavalised telefonid. Pole sel krobelisi haakuvaid külgi ega isegi peitmata kruvipeasid korpuses, millega mõni konkureeriv kestvustelefon uhkeldab.

Kuid tugevus on silmapaistev nii seest kui ka väljast, sobides valitsusasutustele, päästjatele, ärimeestele, sõjaväelastele ja ka poliitikutele kriitilistes olukordades.

Bittium Tough Mobile sisaldab pealtkuulamisseadmete avastajat, töötab kõigis maailma LTE võrkudes, on IP67 standardile vastavalt ilmakindel ja vastab põrutuskindluselt MIL-STD-810G standardile. Kindaga katsutav puuteekraan ja vali kõlar aitavad jõulist telefoni kasutada igal pool.

Soome sideamet kinnitas Digia Salpa tarkvaralise mobiilsidelahenduse turvalisust Bittium Tough Mobile´i telefonile kõrgel tasemel olevaks turvalahenduseks ja ametlikult on selle turvalisust kinnitanud ka sideameti küberturvalisuse keskus. Bittiumiga võib "töödelda" riikliku IV taseme salastatusega (ST IV) materjali.

Digia Salpa lahendust võib kasutada nii organisatsioonisiseselt kui ka erinevate asutuste vahel suhtlemiseks. Bittium Tough Mobile krüptib nüüd ka kõnesid ST IV salastatud materjalide tasemele vastavalt.

Tuleviks plaanib Digia Salpa luua ka III taseme (ST III) salastatud materjalide edastamiseks sobiva lahenduse.

Bittium tagab turvalise telefoni ja andmesideliikluse salastatuse, Digia on loonud lahenduse kõnede ja sõnumite salastamiseks ning mobiilioperaator Elisa pakub otsast otsani üle mobiilivõrgu ühendusvõimalust, mis on turvaline.

Tegemist pole tavalise poest ostetava telefoniga, vaid Bittiumilt saab tellida platvormi, mille oma tooteks kohendada. Programmeeritavad füüsilised nupud, lisatav tarkvara, logod, disain - kõik on mingil määral kohendatav.

Kui andmete otsast otsani krüpteerimine muljet ei avalda, siis ehk avaldab natuke muljet see telefoni tugevust tõestav klipp (vaata ka betoonile kukkumist):

TEHNILISED ANDMED
Bittium Tough Mobile

* Protsessor: Qualcomm Snapdragon 801, neljatuumaline, kuni 2,3 GHz

* Operatsioonisüsteem: Android 5.1 (Lollipop)

* Mälu: 2 GB LPDDR3 PoP RAM, 16 GB eMMC välkmälu, microSD mälukaardi pesa

* Turvalisus: turvaline taaskäivitamine, rakenduste ligipääsude tulemüür, turvaline krüpteeritud andmesalvestus, pealtkuulamise tuvastus, PGP-ga krüpteeritud e-post, FIPS 140-2-ga ühilduv riistvaraline krüpteerimine

* Ekraan: 5-tolline, Full HD (1080 x 1920 pikslit), kindale reageeriv puutetundlik paneel

* Aku: 2420 mAh, Li-ion

* Sensorid: 3D güroskoop, 3D kiirendusandur, 3D magnetomeeter (kompass), lähedusandur, valgusandur, baromeeter

* Kaamera: 8 MP taga-, 2 MP ees-, Full HD video

* GPS: A-GPS/Glonass, iZAT

* Mõõtmed: 141 mm x 75,5 mm x 13,5 mm

* Kaal: 180 grammi

* Vastupidavus: IP67 vee- ja tolmukindlus, MIL-STD-810G löögikindlus

* Muud ühendused: USB 3.0, kiirlaadimine, Miracast, Dual-SIM, LTE FDD Cat4 DL 150 Mbit/s, UL 50 Mbit/s, VoLTE, HSPA+ DL 42 Mbit/s, UL 5.76 Mbit/s, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC