Nevada auklik testiala - koht, kus 928 tuumakatsetust jätsid maastikule püsivad armid
Aastail 1951-1992 korraldati selles piirkonnas kokku 928 tuumarelvakatsetust, millest 828 toimusid küll maa all, aga ka nendest on jäänud järele päris tõsised kraatrid. Nevada testiala on jagatud kokku 28 erinevaks piirkonnaks (Area 1 kuni Area 30), naabruses asub ka Edwardsi õhuväebaasile kuuluv Area 51.
Kursoriga liikudes võib regiooni satelliitvaadet ka lähemalt uurida: Ava kaardivaade siit
Enamik Ameerikast on võinud selle suletud testiala aastakümneteks unustada, samas kui veel viiekümnendatel olid kõrbe kohale kerkinud tuumaseened nähtavad Las Vegasesse välja. Nüüd on meedia aga jälle avastanud Yucca soolatasandiku ümbruse, kuna Area 6 territooriumile on tekkinud uus, salajane pooleteistkilomeetrise stardi- ja maandumisrajaga lennuväli, mis ilmselt kasutusel sõjaliste droonide testimiseks.
Nevada testiala (Nevada test site) on 3500-ruutkilomeetrine (võrreldav suuruselt terve Viljandimaaga) endine tuumakatsetuste polügoon ja tänase päevani üks radioaktiivsemalt saastatumaid kohti maailmas. Tegemist on osaga küll märksa suuremast Nevada testi- ja treeningualast (Nevada Test and Training Range), mis tippajal oli suuruselt võrreldav poole Eestiga, täna on selle ala suuruseks 11 740 ruutkilomeetrit, suletud õhuruum katab 12 950-ruutkilomeetrist ala.
Testi- ja treeningualasse kuuluvad ka Las Vegase naabruses asuva Nellise õhuväebaasi harjutusalad, Californias asuva Edwardsi õhuväebaasi alla kuuluv Area 51, Tonopahi testiala ("Area 52"), kuid ka mitmed eluslooduse kaitsealad, mis paraku tõenäoliselt siiski kannatavad kunagiste tuumakatsetuste tagajärgi. California Surmaoruni on Nevada testialast oma 40 kilomeetrit, Las Vegase linnani ligemale sada.
Algusaastatel oli tuumakatsetusi üsna lähedalt vaatamas ka kümneid tuhandeid sõdureid, kuna nad pidid olema võimelised tegutsema tuumalöögi järgsel territooriumil. Leukeemiasse ja vähki suremus kasvas 1951. aastast alates Nevadas järsult, esmalt lastel, kuid ka täiskasvanutel, ilmselgelt ka sõduritel. 1956. aastal üht filmi Utah's teinud vesternistaar John Wayne jäi samuti Nevadast lähtunud radioaktiivse pilve alla ja see võis olla ka põhjus, miks mees hiljem vähki suri.