Selline plaan on vähemalt härral nimega Bjørn Geirr Harsson, kes algatas plaani edendamiseks isegi spetsiaalse Facebooki-kampaania.

Kui tema algatus vilja kannab ja valitsus sellega nõustub, nihutatakse Soome-Norra piiri umbes 150 meetrit põhja ja umbes 200 meetrit ida suunas, et Halti mäe tipp jääks kenasti Soome alale.

1,37 kilomeetri kõrgusel asuv Halti tipp pole kaugeltki Norra kõrgeim punkt, aga Soomes oleks küll. Praegu on kõrgeim Hálditšohkka ehk Halti üks vahetipp kõrgusega 1,32 km.

Harsson kommenteerib: „See ei muudaks ei Norra ega Soome pindala ruutkilomeetrites – Norra jääks ainult 0,015 ruutkilomeetri võrra ametlikult pisemaks. Küll aga oleks Soome seisukohast tore, kui riigi kõrgeim punkt oleks mäe tipus, mitte nõlval.

Leian üldiselt, et soomlased austavad norrakaid ja ma eeldan, et enamik norrakaid on valmis mu kingiplaani toetama!“

Harsson töötas varem Norra riiklikus kartograafiaametis, mille juht Anne Cathrine Frøstrup on plaaniga päri ja lisab: „Halti oleks kena kink riigile, kus pole kõrget mäge ja kõrgeim punkt merepinnast pole isegi mäetipp.“

Kui idee levib ning palju toetajaid kogub, peavad kahe riigi võimud selle kiiresti ka juriidilisel pinnal ära lahendama.

Õnneks täitub sada aastat Soome iseseisvust alles 2017. aasta lõpus ehk täpsemalt 6. detsembril.