"Ühel leibkonnal vedeleb lauasahtlis keskmiselt 2-3 vana või kasutuna seisvat seadet, mida reeglina ei viitsita või osata kuhugi müüa," tõdes Tele2 tootedirektor Katrin Aron.

"Sellest ajendatuna otsustasime oma klientidele luua mugava võimaluse tuua vanad telefonid ja tahvlid meile taaskasutamiseks. Selle asemel, et ise müügikuulutustega tegeleda, tooge seade lihtsalt Tele2-sse – saate uue soodsamalt kätte."

Tele2 esindusse toodud seadet kontrollitakse kohapeal ning klient saab kohe kolmekuulise tähtajaga sooduskupongi, millega on võimalik osta uus telefon või tahvel vana seadme tagasiostuhinna võrra soodsamalt.

Tagasimakstav summa sõltub seadme mudelist ja seisukorrast. "Liigitame need nelja kategooriasse - töötav, katkine, katkine ekraan ja parandamiskõlbmatu. Ostame tagasi kõik seadmed, aga selle väärtus on seda suurem, mida paremas seisukorras see on," ütles Aron.

Tagasimakstavad summad jäävad vahemikku 1-575 eurot. Uue seadme saab osta ka korraga mitme sooduskupongi abil.

"Üle 400 euro on näiteks võimalik tagasi saada iPhone 6 Plus ja iPhone 6S mudelite eest.

Vana klassika nagu Nokia 3310, Siemens C65 või Sony Ericsson W810 eest anname vastu sümboolse 1 euro ning hea tunde, et hoiad loodust, sest kõik tagastatud seadmed liiguvad Tele2-st edasi taaskasutusse või järeltöötlusse," lisab Aron.

Tagasiostmisteenus on osutunud väga populaarseks näiteks Rootsis. Inimesed toovad Tele2 Rootsi esindusse tagasi ligi 10 000 telefoni ja tahvelarvutit kuus.