Apple ja Samsung on teinud mobiilinduses üsna puhta töö ja teistel on asja vaid selle turu niššidesse. Eestis üritab veel konkurentsi pakkuda Sony, kuid eks neilgi on raske, kirjutab AM.ee.

Kuigi Samsung ja Apple on üsna võrdsed tegijad müüdud eksemplaride arvu poolest, riisub Apple kogu kasumi-koore. Samsung on lihtsa rahva telefon, odav ja kättesaadav paljude erinevate mudelitega igale maitsele.

Analüütikud aga ennustavad, et Samsungi allamäge minema hakkav müük võib ühel hetkel panna hiidkorporatsiooni loobuma Androidiga telefonide tootmisest.

Uurijate argument on lihtne: Samsungil pole oma operatsioonisüsteemi. Sellepärast rabeleb suurtootja ka oma platvormi kallal, mis ei kuuluks Google'ile: Tizen OS aga pole kunagi massidele veel mõjunud.

Mobiiliturgu haaravad jõudsalt sellised Hiina tipptegijad nagu Huawei ja Xiaomi. Hiina telefonide kvaliteet on Samsungile järele jõudmas ning hind juba ammu odavuselt eest ära läinud.

Eks nii talitas kunagi ka Nokia. Nüüd on asemel uued odavamad tegijad.

Ah et kuhu siis Samsung läheb? Ülaval lingitud analüütik ennustab, et see koht võib olla mobiilimaksed. Kas Samsung ostab siis Fortumo?