Juba 33 aastat pole midagi sellist näha olnud, kuid 27. septembril peaks sattuma ühele ajale Kuu lähenemine meie planeedile, ehk siis superkuu ja kuuvarjutus, kui Maa läheb Kuu ja Päikese vahelt läbi. Suurem osa maakerast peaks sel ajal saama osa superkuuvarjutusest, mis kestab enam kui tunni, vahendab SciTechDaily.NASA kinnitusel peaks kuu sel ajal olema perigees, ehk kõige lähimas punktis Maale ja paistma seega meile erakordselt suurena, samas kui kuuvarjutus peaks Põhja-Ameerika kohal paistma 27. septembri öötaevas, Euroopa ja Aafrika kohal 28. septembri varastel tundidel.

Perigees on Kuu maale 50 000 kilomeetrit lähemal kui oma orbiidi kaugeimas punktis ehk apogees ja paistab seega 14 protsenti suurema ja 30 protsenti eredamana.

Tunni ja 12 minuti jooksul sel päeval neelab Maa vari järkjärgult kogu Kuu, kuna planeet liigub läbi Päikese ja Kuu vahelt. Ja kuigi kuuvarjutusi on mineviku loodusrahvad ka kartnud, on kuuvarjutused tegelikult väga hästi ennustatavad, 21. sajandil peaks kuuvarjutusi nägema 228 korda. NASA Goddardi keskuse teadlased on arvutanud kuuvarjutuste rütmi ette tervelt tuhande aasta peale. Viimatine superkuu ja kuuvarjutuse sattumine ühele ajale oli aastal 1982 ja järgmist pole oodata enne aastat 2033. Niisiis 2015. aasta 27.-28. septembri ööl on mõtet pilgud taevasse suunata.

Tallinna kohal peaks kuuvarjutus olema esmaspäeva varahommikul täielikult nähtav, algusega kell 4.07, tipuga kell 5.47 ja lõpuga kell 7.25.

Mingit maailmalõppu ei tasu oodata, sest ainus häda, mida selline loodusnähtus võib esile kutsuda, on, et hommikul on inimestel kaelad kanged taevasse vahtimisest.