Kvaliteetfotode portaal 500px.com tegi vahekokkuvõtte enda keskkonda üles laetud drooniga pildistatud ilusamatest fotodest. Hiljuti avaldatud postituses seati pingeritta 10 kõige populaarsemat droonifotot.

Need on tõepoolest kaunid kaadrid, eriti kauniks teeb aga asja see, et kõrgelt neljandalt kohalt leiame Eesti fotograafi Kaupo Kalda foto, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Kaupo droonifoto kannab nime “Sunrise at Cheow Lan Lake, Thailand”. Photopointi blogi lugejatele on see pilt juba tuttav – kirjutas ju Kaupo alles paari nädala eest artikli sellest, mida peaks drooniga reisima minnes silmas pidama.

Sealsamas postituses näitas Kaupo ka paari kaadrit enda hiljutisest reisist Taisse, kust muuhulgas seesama 500px portaalis ülipopulaarseks osutunud foto tehtud sai.

Drooniga tehtud ilusate fotode arv on viimasel aastal plahvatuslikult kasvanud. Seda tänu DJI eestvedamisel toimunud tehnoloogia arengule, kes suutis esimesena luua soodsa, lihtsalt juhitava drooni, mis on varustatud isegi profifotograafe rahuldava kaameraga.

Kaupo Kalda foto on pildistatud Phantom 2 Vision+ drooniga. Nüüd pildistab Kaupo Phantom 3 Professionaliga, mis on eelmisega võrreldes veelgi parema pildikvaliteediga lennumasin.