Kontoritesse veel neid ostetakse, kui tööandja ei taha kõigile sülereid osta, mõnes kodus ka võib vanem põlvkond arvata, et need sülerid on kole kallid ja lähevad katki, parem ostame korraliku kasti laua alla, kirjutab AM.ee.

Kuid kast ei pea enam sugugi korralik ehk suur olema. Kast võib ka päris pisike olla. Mälupulga suurused PC-d mahuvad lahedalt taskusse ja päris paljudes olukordades nende lahjemast võimsusest isegi piisab.

Acer Revo One RL85 on suurem kui taskusse mahtuv mälupulk-kompuuter. Kuid mitte liiga suur.

Aceri Revo-seeria arvutid on varemgi hea disainiga silma paistnud, see miniarvuti on samuti mõnusalt ümar tornike, mida ei pea laua alla peitma. Kõik vajalik on sees ja kõik olulised ühendusvõimalused taga.

Natuke röstrit meenutaval arvutil käib ülalolevast pilust – sealt, kuhu röstris saiad pistetakse – sisse SD kaart. Kaardi kõrval on valged LED-tulukesed, mis plingivad rõõmsalt, kui arvuti sees on. Sisselülitatud olekut näitab ka allservas olev efektne valge kõhualune LED, mis mõjub nagu Street Race´i autotuuning.

Mis sees on?

Kui aga nüüd tõsisemaks minna, siis kiikame korraks ka masina sisemusse. „Kapott“ avaneb tagaküljel olevat nuppu litsudes ja kogu korpus käib pealt ühes tükis ära. Tõsi, juhtmed tuleb enne kõik lahti ühendada, välja arvatud toitejuhe (toiteadapter on eraldi).

Korpuses on näha kahel pool kõvakettasahtlid. Vähemalt ühes neist on ka kõvaketas sees. Kõvakettavahetus on ülilihtne, kruvikeerajat pole vaja. Tuleb vaid käepidemest tõmmata ja ketas on käes. Kettad on kuumvahetatavad – selleks ongi toitepistik korpuse alumise osa küljes ja kesta avamiseks tuleb vaid USB- ning ekraanipesad vabastada.

Mitu ketast pole niisama ilu pärast. See pisikene karp suudab teha ka RAID-i. Kõvakettapesi on lausa kolm. Igasse saab ühendada kuni 2 TB
ketta.

Kui sellest ei piisa, võib Revo One'i külge haakida ka kahe lihtsalt laiendatava kuni 6 TB SATA pordi. RAID 0/1/5 tugi on tagatud.

Revo One loodi koduseks meelelahutuskeskuseks, mille südameks on Inteli protsessor Core i5 või i3. Meie testis osales i3-südamega isend.
Foto: AM.ee

Multimeediavõimekus

Graafikakaart toetab kahte ekraani (HDMI ja Mini DisplayPort on nende ühendamiseks), Ultra HD videoväljundit (4K2K, mille resolutsioon on 3840 x 2160 ehk neli korda suurem kui Full HD (1080p) oma), samuti 7.1 kanali heliväljundit, mis tagab võimsa ja elulise kinoelamuse. Seega võib selle purgisuuruse arvuti ühendada koduse teleka ja meediakeskuse külge.

Multimeediakeskuse jaoks on suuremad nõuded graafika ja kiiruse osas. Testiks sai käima tõmmatud Full-HD kvaliteediga videostriim – selle puhul polnud pildi hakkimist märgata, ehkki Windows 8.1 sees ringi kolades tundus masin küll natuke aeglasem kui igapäevane sülearvuti (i7 protsessori ja 6 GB mäluga).

4K videoga jääb aga pisike arvutipurk juba õige pisut hätta – jõnksutab vahel harva nii pilti kui ka heli. 8K videot jõuab masin veel jooksutada, kuid hakkimine ja jõnksutamine on juba enam-vähem pidev. Aga samas – video mängib, mitmed vanemad arvutid 8K-ga enam pilti ette ei saa.
Foto: AM.ee

Kasutamine

Klaviatuur/pult on sellel arvutil kaasas. Revo One´i karbist leiab omapärase universaalpuldi. Selle ühel küljel on QWERTY täisklaviatuur, millega saab väikestel kumminuppudel trükkida vajalike tekste, teisel küljel aga suur puutepadi arvuti hiirega juhtimiseks ja muudeks elementaarseteks toiminguteks meediaga.

iOS- ja Android-seadmetele pakutava rakendusega Acer Smart Control (või Acer Revo Suite) saab kasutaja juhtida Revo One'i ka eemalt. Mobiiliäpp töötab üle Bluetoothi. Tänapäeva arvutitel peakski olema kaasas mobiilirakendus, millega seda juhtida - ilmselt see varsti ongi standard. Vähemalt Acer on oma Revo One´iga selle juba edukalt ära teinud.

Pult pole küll nii mugav kui päris klaviatuur ja hiir, kuid multimeediaseadme jaoks peaks sobima hädapäraseks navigeerimiseks küll.

Hiir tundus esialgu harjumatu oma väiksema tundlikkusega, aga natuke aega proovides tundub juba mugav, kui harjuda sellega, et uinunud puldi aktiveerimiseks tuleb enne mingit nuppu vajutada (esimene klahvivajutus veel arvuti jaoks vajutusena kirja ei lähe). Täpitähti pole (aga mobiiliäpis saab ka neid sisestada).

Ebamugav on vaid selle puldi suur USB-adapter, mis osaliselt arvuti meeldiva kompaktsuse lõhub – pulk jääb ühest USB-pesast pikalt välja turritama. Loodetavasti on puldi raadiomoodul järgmises versioonis juba sisse ehitatud või oskab lisaseade arvutiga üle Bluetoothi suhelda.

Muidu on aga raadioühendus WiFi võrku igati korralik: toetatud on ka kiire ac standard. Samuti on olemas sisseehitatud Bluetooth.
Foto: AM.ee

Kuhu sobiks?

Sobida võiks selline arvutikarp näiteks nagu juba Aceri poolt soovitatud vähenõudlikumasse koju multimeediaseadmeks või lihtsale töökohale igapäevaseks kontoriarvutiks, kui ruumi kokkuhoid on oluline.

Samas võib sellise pisikese arvuti rakendada ka mõnel normaalse (toasoe ja mitte niiske) keskkonnaga tööstuslikul töökohal või infoserverina mõnes poes, infostendil või esinduspindadel kuvari juhtimiseks.

Väike karp mahub igale poole mugavalt ära ja lisaks on seda kerge vahetada – kas kogu seadme uue vastu vahetades või kuumalt kõvaketast vahetades.

Muidugi võiks massiliseks kasutamiseks see masin veel oluliselt odavam olla – üle 500 euro juures kiigatakse ilmselt veel endiselt liiga palju suurte arvutikastide poole.

Näitajate kohta

Acer Revo One RL85 on müügil konfiguratsiooniga Intel Core i3-5010U @ 2,1 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD, WiFi ac, Windows 8.1 tasuta uuendusega Windows 10-le; soovitusliku hinnaga 559 eurot.

AM-i testis olnud arvutil oli Intel Core i3-5010U @2,1 GHz protsessor, 8 GB mälu, 2 kõvaketast.

Jõudlustestid:

* Geekbench 3 – 3778 p (multi-core)
* Hyper Pi ( 2M komakohta) – 1 m 23 s
* Passmark Performance Test 8.0 – 1510,7 p (madalama kuni keskmise jõudlusega)
* Sunspider Javascript Benchmark – 273,9 ms

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena