Eile ja täna jõudsid Elisale nano-, mikro- ja tavalises mõõdus SIM-kaarte. Selleks, et mobiil-ID kasutusele võtta, tuleb esinduses välja vahetada telefoni SIM-kaart. Liitumiseks tuleb üldjuhul maksta ka riigilõiv €10 ja kuutasu €1, SIM-kaardi vahetuse tasu jätab Elisa suve lõpuni uutele mobiil-ID kasutajatele ära.

Tänavu võeti mobiil-ID jaoks kasutusele uus SIM-kaardi rakendus, mis toetab kaasaegseid krüptoalgoritme, mis võimaldab ühe mobiil-ID sertifikaate hoida kehtivana viis aastat. Nende SIM-kaartide tarnimine on aga veninud.

Eestis on üle 60 000 mobiil-ID kasutaja.

Saabus ka Elisa pressiteade järgneva infoga:

Alates tänasest jõuavad kõikidesse Elisa esindustesse üle Eesti uued mobiil-ID SIM-kaardid, mis on kõrgema turvataseme ja pikema sertifikaatide kehtivusajaga. Koos uue mobiil-ID SIM-kaardiga saab klient ka uue rakenduse, mis võimaldab teenust varasemaga võrreldes oluliselt mugavamalt kasutada.

Uut mobiil-ID teenust saab kasutada kõikides mobiiltelefonides, alustades vanematest nuppudega telefonidest kuni kõige värskemate nutitelefonide tipp-mudeliteni välja.
Uute SIM-kaartide kaitstust tõstab kaardile lisatud kõrgema turvalisuse tasemega krüptograafiline algoritm. Lisaks saab klient enda mobiiltelefoni ka uue rakenduse, mis võimaldab mobiil-ID teenust varasemast mugavamalt ja kiiremini kasutada.

Tänu uuele turvatasemele saab kliendile pakkuda mobiil-ID-d pikema sertifikaatide kehtivusajaga, mida käesoleva aasta algusest ka Politsei-ja Piirivalveamet (PPA) senise 3-aastase kehtivusajaga mobiil-ID vormis isikutunnistuste asemel hakkas 5-aastase kehtivusajaga pakkuma.

„Meie kliendid on pidanud pikisilmi ootama uusi mobiil-ID SIM-kaarte, sest uutele turvanõuetele ja kõrgema krüpteeringu lisamine osutus tarnijale prognoositust väljakutselisemaks. Kõikidele uutele mobiil-ID teenusega liitujatele anname sellepärast uue mobiil-ID SIM-kaardi suve lõpuni tasuta,“ rääkis Elisa suhtekorraldusjuht Marika Raiski.

Marika Raiski täiendas: „Kuni käesoleva aasta augusti lõpuni ei kaasne tasu tavalise SIM-kaardi vahetusel mobiil-ID SIM-kaardi vastu sel juhul, kui klient liitub mobiil-ID teenusega. Kliendil tuleb tasuda ainult riigilõiv mobiil-ID teenusega liitumisel.“