01.05.2015, 14:15
Geeniused paistavad silma ka loomade seas, näitab uus telesari
FOTO:
Iga loomaomaniku jaoks on tema lemmikloom see kõige armsam ja andekam, eriti, kui lisaks krutskitele ollakse ära õppinud ka paar käsklust või trikki. Maailmas on aga loomi, kelle õppimisvõime või jahmatamapanevad oskused on nii erakordsed, et tekib küsimus, kuidas neil sellised oskused tekkinud on. 4. mail alustab Viasat Nature’is sari geeniusloomadest.
Meie erilised loomad:
- · Matemaatiline koer. Jack Russeli terjer Maggie paistab olevat omandanud erakordse võime arvutada. Aga kas see nutikas kutsu teeb ka tegelikult peast arvutusi?
- · Klaverit mängiv kass. Saage tuttavaks kassimaailma Mozartiga: saades omanikult märguandeid, valdab Nora seda keerulist muusikariista meisterlikult.
- · Kõige nutikam siga. Sünnist saati on siga Nellie tahtnud trikke õppida. Nüüd on temast saanud kuulsus, kel on oma magamistuba ja kes saab fännidelt kirju.
- · Delfiin, kes näeb kõrvadega. Delfiin Milol on uskumatu võime leida objekte vaid helilaineid kasutades. Uurimisrühma staarliikmena aitab ta teadlastel läbi viia kasulikke uuringuid selle fenomeni kohta.
- · Kõige vapram hobune. Kenny pole tavaline hobune. San Francisco ratsapolitsei uhkus on aidanud lahendada nii mõnegi ohtliku olukorra. Kuid kas ta on vapper või lihtsalt hästi treenitud?
- · Superstaarist šimpans. Šimpans Panzee on pannud teadlased kukalt kratsima: lisaks sellele, et ta tunneb rohkem inglisekeelseid sõnu kui ükski teine šimpans maailmas, jagab ta ka majanduse algtõdesid.
- · Superkangelased. Rotte peetakse harilikult ohtlikeks ja haigusi kandvateks loomadeks, aga see Tansaania rotikamp tõestab hoopis vastupidist. Lisaks maamiinide tuvastamisele on nad ka väga armsad lemmikloomad.
- · WiFi-tuvi. Tuvi Spitfire'il on erakordne oskus koju tagasi lennata. Nüüd püüavad teadlased ta võimete kohta uurida, varustades ta GPS-seadmega.
- · Nupukas kaaren, kes hämmastab teadlasi oma intelligentsiga. Lisaks oma toidu kaitsmisel nutikate strateegiate kasutamisele oskab ta ka arvutit kasutada.
- · SOS-koertesalk. Tegu on kolme koeraga, kes kuuluvad esmaklassilise reageerimisrühma hulka. Nad aitavad üles leida kuritegelikke ettevõtmisi, abi vajavaid laviiniohvreid ja ohtlikke rannikukoopaid.
Kõikide nende põnevate geeniustega saad tutvuda juba 4. mail kell 18.30 Viasat Nature’is, kui alustab uus dokumentaalsari “Meie imelised loomad”.
Viasat Nature’it näeb teleoperaatori Viasat vahendusel või läbi suuremate kaabeloperaatorite.