Sudu „õgivad“ hooned Mehhikos ja Itaalias võitlevad õhureostusega omal moel
Mõni maja pole vaid ilus vaadata, vaid aitab meil ka värskemat õhku hingata. Päikesevalgus käivitab mõnede Mexico City ja Milano hoonete erilise kujundusega fassaadides keemilisi reaktsioone, mis linnaõhku puhastavad.
Tuleb välja, et Päikese abiga on võimalik lükata käima võrdlemisi lihtsakoeliseid keemilisi reaktsioone, mis parendavad õhu kvaliteeti. Kombinatsioonis nutikate kujunduslahendustega võib niimoodi õhureostust linnades oluliselt vähendada. Sudu poolest kurikuulsas Mexico Citys on seda juba rakendatud — sealset haiglat nimega Torre de Especialidades kaunistab pilkupüüdev saja meetri laiune fassaad, mis on üleni ehitatud õhku puhastavate omadustega eritellistest.
Berliinis tegutseva arhitektuurifirma Elegant Embellishments (“elegantsed ilustused”) toodetud tellised on kaetud titaandioksiidi sisaldava pigmendiga, mis päikesevalguse toimel keemilisi reaktsioone katalüüsib. Kui ultraviolettkiirgus tellist tabab, käivitub reaktsioon, mille käigus lämmastikoksiidid (ehk ühendid, mis teevad sudust sudu) teisendatakse vähem kahjulikeks aineteks nagu kaltsiumnitraat ja vesi, millele lisandub ka veidi mitte just kasulikku süsinikdioksiidi. Telliste koostisesse kuuluv titaandioksiid protsessi käigus ei muutu, mistõttu suudab sein õhku puhastada praktiliselt igavesti.
Samal ajal valmistub Milano linn juba mais algavaks maailmanäituseks Expo 2015, mille teemaks on tänavu „toites maad ja andes planeedile eluks vajalikku energiat“ (ingl Feeding the Planet, Energy for Life).
Korraldajariigina on Itaalia enda paviljonisse kõvasti panustanud — 9000 ruutmeetrise põrandapinnaga rajatist katab titaandioksiidiga segatud fotokatalüütiline betoon. Taolist ehitusmaterjali, mida tähistatakse ka nimetusega „TioCem“ (TiO2 + cement; titaandioksiidtsement), saab lisaks elamuehitusele kasutada ka sillutise, katusekivide, maanteetammide ja müratõkete valmistamiseks.