Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) presidendi Anneli Heinsoo sõnul oli poliitikuid, ettevõtjaid ja noori ühendava „Robotlahingu“ korraldamise eesmärk näidata, et robotid ja programmeerimine ei ole midagi üle jõu käivat ka inimeste jaoks, kes valdkonnaga varem kokku pole puutunud.

Võistluses juhendasid osalejaid sel aastal Eesti meistriks valitud Kristiine Gümnaasiumi NutiLabori robootikaringi “Öökullid” noored ning Tallinna südalinna Kooli ja Tallinna Reaalkooli robootikahuvilised.

Meeskondadel tuli lahendada kaks ülesannet: robotitega linna läbimine ja sumorobotite võistlus. Ettevõtmise eesmärk oli tehnoloogiaalaseid huviringide propageerimine ja nende olulisuse rõhutamine tulevikuks vajalike tööoskuste kujundamisel Eestis.

Programmeerijate ja mehaanikutena panid ennast proovile poliitikud Yoko Alender, Jüri Ratas, Riina Solman, Evert Rööpson, Siim Tuisk, Linda Eichler, Ivika Puust, Sergei Metlev, Arne Lapõnin.

Ettevõtjate poolelt osalesid üritusel Avo Kask (CGI), Priit Kongo (NetGroup), Mart Einpalu (Levira), Anneli Heinsoo (Tieto), Mart Ambur (KN), Erik Jõgi (Codeborne), Filipp Seljnko (Skype), Toomas Polli (Elisa), Agnes Roos (Eesti Energia) ja Andres Pagarand (Oracle).

Robotlahingu võitis meeskond koosseisus poliitikud Riina Solman ja Evert Rööpson, ettevõtjad Priit Kongo ja Toomas Polli, noored tehnikahuvilised Philip Tribell ja Mihkel Nõel.