Ja kuna paljud inimesed pöörduvad samal ajal ka tehnikavidinate usku, siis muidugi on paranähtuste uurijatelt neile olemas ka üks täiesti teaduslik vidin täiesti mitteteaduslike nähtuste uurimiseks, kirjutab AM.ee.

Kuskil ei hakka plinkima tulukesed, kui n-ö vaimud peaksid silmapiirile ilmuma, samuti ei valgusta "kollipüüdja" röntgeniaparaadina pimeduses kükitavaid tonte. Ka pole olemas kapslit, kuhu vaimud kinni püüda.

GhostArk on tehnoloogiline vidin, mis ei pruugigi olla mõeldud vaid kergeusklikele vaimude püüdjatele, vaid kõlbab ka kõrgekvaliteediliseks mikrofoniks või keskkonnatestriks, mis mõõdab samaaegselt magnetvälja, temperatuuri, raadioeetrit, õhurõhku ja muid ümbritsevaid parameetreid.

Seega tegemist on ühe hea mõõteriistaga, kus on palju andureid ühes seadmes koos samaaaegselt keskkonda mõõtmas.

Kes aga tahab tondipüüdjana tõsisem välja näha, sellele sobib aasta keskel 119 dollari eest müügile tulev vidin samuti oma tõsiseltvõetavuse suurendamiseks paranähtustesse uskujate seas.

GhostArki taga on grupp tondiuurijaid Itaaliast, täpsemalt Veneetsiast, mis pidi olema üks kummituslikumatest paikadest selles Euroopa osas.

Oma aparaatidega on nad mõõrnud Veneetsia tuntud "kummituslikke" kohti - Poveglia saart (nende endi metoodika järgi 15% paranormaalsust - mida iganes see siis mõõtmistulemuste järgi tähendab), Püha Marcuse väljaku keskmiste sammaste vahet, kus keskajal pandi toime hukkamisi (57%) ja Vecchio Lazzaretto vanglasaart, kuhu saadeti haigestunud vangid surema (20%).

Nii et kui tahad testrit, mis mõõdaks õhurõhku, temperatuuri ja magnetvälja ning samal ajal salvestaks ümbritsevaid hääli kõrgtundliku mikrofoniga ning kuulaks kuni kaht raadiosagedust korraga, siis see seade võiks sulle ära kuluda.

Pärast aga saad Exceli tabelis andmed iga sekundi tagant ritta seada, et näha, kuidas need mõõdetud parameetrid samaaegselt muutusid.

GPS-i ei paista seadmes olevat, aga eks seegi oleks kasulik, kui mõõdad tulemusi kahtlastes kohtades. Kuid eks midagi peab jääma ka uute, täiustatud versioonide jaoks.

Olgu masina tõsiseltvõetavusega kuidas on, aga selle esialgne mudel näeb hea välja küll. Kollipüüdjate jaoks igati stiilne riistapuu.

Üks turusegment, kuhu see aparaat veel sobiks, on ka igasuguste kummitusmatkade ja -retkede korraldajad, kes tahavad oma turiste teaduslikult "ära ehmatada".