Sarnaselt senisega võimaldab ka uus pildistada ühe näpuvajutusega sfäärilisi panoraame. Lisaks sellele on nüüd aga lisatud ka sfäärilise videopildi salvestamise võimalus ning umbes poole kiirem WiFi ühenduvus, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Misasi üldse on sfääriline panoraam? Me oleme harjunud nägema tavalisi panoraame, mille puhul kaamera salvestab lihtsalt laia kaadri. Sfääriline panoraam on aga selline foto, mille peale on kokku koolutatud kogu ümbritsev vaateväli.

Ricoh Theta kaameraga pildistatud sfääriline panoraam näeb näiteks välja selline:

Foto: blog.photopoint.ee

Tavalise fotona on sellised sfäärilised pildid ehk üsna mõttetud. Point on aga selles, et neid saab erinevate programmidega või erinevates keskkonnas muuta interaktiivseks.

Kui Ricoh Theta kaameraga pildistada selline foto ja see WiFi ühenduse abil mobiiltelefoni laadida, koolutatakse see lame pilt kerakujuliseks ning asetatakse vaataja justkui selle kera sisse.

Vaataja saab siis näpuga vedades selle kera ehk sfääri sees ringi vaadata – justkui vaataks ta ringi päris elus. Kui sfääriline panoraam laadida näiteks Google+ piltide sekka, lisatakse sellele interaktiivsus automaatselt. Sfääriliste panoraamide põhimõttel toimib ka näiteks Google Street View.

Ricoh on nüüd astunud aga sammu edasi, lisades foto salvestamise võimalusele ka sfäärilise video salvestamise võimekuse. See tähendab, et lõpptulemusena valmib liikuv videopilt, mille sees saab vaatleja ringi vaadata.

Vaata näiteks seda airpano.ru sfäärilist videot ja lohista kindlasti hiirega videol ka. See video pole muidugi filmitud Thetaga, vaid hoopis spetsiaalsema raami ja kaameratega.

Ricoh Theta m15 olulisemad tehnilised andmed

* Teravustamisulatus: 10 cm kuni lõpmatus
* Pildistamisrežiimid: automaatne, säriajaprioriteet, ISO prioriteet
* Videorežiimid: täisautomaatsete seadetega videorežiim
* Video formaat: MPEG-4 AVC/H.264
* Särikompensatsioon: +-2 EV astet
* Värvustasakaalu seadistamise võimalus (eelseadistatud tasemed)
* Säriajad: 1/8000 – 1/2,75 sekundit
* WiFi ühenduvus ja micro USB pesa
* Salvestusmeedium: 4 GB sisemälu
* Sisseehitatud liitiumaku, umbes 200 fotot ühe laadimiskorraga

Foto: blog.photopoint.ee

Ricoh Theta eripära ongi selles, et seade muudab selliste sfääriliste panoraamide ja video loomise väga lihtsaks. Tavaliselt pildistatakse/filmitakse sfääri katmiseks ju ikka mitu pilti/videot, mis siis järeltöötlusprogrammides kokku "õmmeldakse". Theta puhul piisab aga ühest klõpsust.

Muidugi ei suuda Theta traditsioonilise pildistamisviisiga võrreldes pildikvaliteedis konkureerida ja ka pildistaja jääb ise panoraamile.

Tavakasutuses on Theta aga vägagi huvitav mänguasi ja ehk ka tööriist. Vähemalt Ricoh ise näeb selle sihtgrupina ka kinnisvaramaaklereid, lokatsiooniotsijaid, ehitusinsenere jne.

Ricoh Theta müügilejõudmise kuupäev ja hind veel teada ei ole. Küll on aga teada, et vähemalt alguses on see plaanis vanas maailmas müügile paisata vaid valitud Lääne-Euroopa riikides.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena