See nimelt kohendab ekraanipilti vastavalt kasutaja nägemispuudujäägile. Prillide või läätsede töö teeb ära ekraan.

Lahenduse trump on selle suhteline odavus: mingeid eriseadmeid tootma ei pea. Ekraanipildi modifitseerimiseks vajalikud andmed registreerib tarkvara, mis nende põhjal ka piksleid moondab.

Ülikoolitiimi poolt loodud prototüüpseade on tavaline meediapleier iPod Touch, mille ekraan on kaetud õhukese lisafiltriga. See aitab ekraanist väljunud valguskiiri kontrollida, et pilti teravamaks muuta.

(Prototüüpseadme lahutusvõime on muide 326 pikslit tollile, nii et see peab olema neljanda või viienda põlvkonna iPod Touch.)

Lahenduse EyeThis puudujäägid on hetkel samad mis prillivaba 3D puhul. Vaatamisnurk on piiratud, nii et seda saab põhimõtteliselt kasutada vaid üks inimene korraga, kes ekraani enda suhtes õigesti paigutab (või ennast ekraani suhtes).

Efekt võib ruttu kaduda, kui asendit muuta, näiteks pea liiga taha kallutada. Aga see on teoreetiline miinus pigem teleri kui kaasaskantava seadme puhul.

Arendajad usuvad, et kui kasutada praegusest kaks korda rohkem piksleid pakkuvat ekraani, kaoks vähemalt see "ainult ühe vaataja" probleem. Nii et parendustöö jätkub.

Berkeley California ülikooli teadlasi aitasid prototüübi loomisel kolleegid MIT-ist (Massachussettsi tehnoloogiainstituut).