Arvuti proovib USA ülikoolis inimese kombel mõelda
Kuidas peaks arvuti teadma, et hirved ja antiloobid on sugulased? Tuleb välja, et seda on võimalik õppida, uurides internetis leiduvaid pilte. Selline arvutiprogramm tegutseb USAs Carnegie Melloni ülikoolis. NEIL (Never Ending Image Learner) hakkas tööle 15. juulil.
Vahendab Novaator
Arvutiprogramm analüüsib igas tunnis üht pilti ja kannab sellel leiduvad, esemed, olendid ja detailid oma andmebaasi. Kui kaamera ja tarkvara koostööl põhinevad süsteemid tunnevad esemeid ära üsna hästi, siis NEIL peaks aja jooksul muutuma üha võimekamaks.
Teadlased, kes programmile otsingukäsu andsid, soovivad näha, kas arvuti suudab õppida nagu inimene, kes vaatab pilte ja saab niimoodi ümbritsevast maailmast paremini aru. Praeguseks on NEIL internetist otsinud kolm miljonit fotot, neid analüüsinud ja leidnud üle 2500 seose.
Näiteks järeldas programm piltide põhjal, et sebrasid võib leiduda savannides, autodel võivad olla rattad ja hirv sarnaneb antiloobile. Lisaks on NEIL aru saanud, et autod liiguvad teedel ja pardid sarnanevad hanedele.
Loe edasi Novaatorist