Pentax K-500 - parim soodne peegelkaamera?
13. juunil esitletud Pentaxi peegelkaamera K-500 on aste kõrgemal oleva K-50 aparaadiga vaat et identne, kirjutab Photopointi ajaveeb.
Seesama 16,1 MP sensor, pildiprotsessor, autofookussüsteem, avar pildiotsija, 6 fps sarivõte, terava ja selge pildiga LCD-ekraan, valikurattad nii ees kui taga...
Erinevusi on mudeliga K-50 võrreldes kolm: korpus ei ole ilmastikukindel, pildiotsijas ei kuvata punaseid autofookuspunkte ja ekraanile ei kuvata digitaalset loodi. Kõik.
Sellise kaamera soovituslikuks jaehinnaks koos DAL 18-55mm objektiiviga on 499 eurot. Nii madala hinnaga ei ole nii võimekat kaamerat mitte kunagi enne välja kuulutatud.
Veebileht Imaging-Resource kirjutab, et "K-500 ei ole mitte tavaline algajaile mõeldud kaamera. See on täis tuubitud kõrgema klassi peegelkaamerate omadusi ja on nõnda konkurendiks pigem palju kallimatele peegelkaameratele nagu Canon 700D või Nikon D5200".
Dpreview sedastab oma käed-küljes ülevaates, et "Need (K-50 ja K-500) näevad head välja, neid on hea käes hoida ja käsitseda ning neil ei ole ühtegi ilmselget puudust."
The Phoblographer kirjutab: "K-500 kaameraga annab Pentax algajale fotohuvilisele palju powerit. Võib-olla isegi liiga palju".
Niisiis – kui sult keegi küsib, et milline võiks olla parim peegelkaamera algajale fotohuvilisele, siis sa nüüd tead – Pentax K-500.
K-500 olulisemad omadused
* 16,1 MP CMOS sensor – üks parema valgustundlikkuse ja dünaamilise ulatusega APS-C sensoreid üldse.
* Pildiotsija: avar ja selge, 100% kaadri katvusega vaateväli. Pentapeegli asemel on profikaamerate eeskujul pentaprisma, mis tagab ereda vaate. Mitte ükski teine kaamera selles hinnaklassis nii head pildiotsijat ei paku.
* Valikurattad on nii esi- kui ka tagaküljel – muudavad seadete muutmise kiires pildistamisolukorras eriti mugavaks
* Kaamerasisene värinastabilisaator – Canoni/Nikoni kaameratel on stabilisaator objektiivi sees – see tähendab, et iga uue objektiiviga peab ostma ka uue stabilisaatori ja objektiivid on seetõttu kallimad.
* 920 000 piksliga LCD. Väga hea lahutusvõime, menüükirjed on selged ja pildid kuvatakse ekraanile detailselt ja ilusalt!
* Kiireim sarivõte omas klasss – 6 kaadrit sekundis (30 JPG faili või 8 RAW faili). Konkurentide sarivõttekiiruseks on 4 fps.
* Toiteallikana saab kasutada kaasas olevat liitiumakut. Juurde ostetava akuraami abil saab kaamera sees toiteallikana kasutada ka tavalisi ümaraid AA mõõdus patareisid või akusid
* U1 ja U2 režiimid programmirattal – nende alla saab salvestada endale meelepärased kaamera seadistused ja säriparameetrid. Näiteks saad U1 alla salvestada kaamera seaded, mida kasutad keskmiselt hämaramas toas pildistamisel. Kui nüüd samades oludes pilte tegema hakkad, siis pole vaja seadistusi kruttida. Keerad vaid programmiratta U1 peale ja kukud klõbistama.
* ISO vahemik: 100-51200
* SAFOX IX+ autofookusmootor. 11 teravustamispunkti, 9 neist risttüüpi ehk eriti tundlikud (konkurentidel on risttüüpi teravustamispunkte vaid 1)
* 1080p fullHD videosalvestus – 24, 25 või 30 kaadrit sekundis. Heli salvestamise tundlikkust saab manuaalselt muuta. Sisseehitatud mono mikrofon. Välise mikrofoni kasutamise võimalust ei ole (paha-paha).
* Autofookuse peenhäälestus eraldi objektiividele – see võib uue objektiivi soetamisel päris palju peavalu kokku hoida.
* Kaamera hoiab viimati pildistatud foto RAW andmed mälupuhvris nii et ka JPEG faili pildistades saad pärast pildi tegemist soovi korral ka RAW faili taastada. See on unikaalne omadus Pentaxi peegelkaameratel.
K-500 soovituslikud jaehinnad
* K500 DAL 18-55 Kit 499 eurot
* K500 DAL 18-55&50-200 DAL Kit 599 eurot