Ei ole ka BSPlayeri loojad selle koha peal erandiks. Aega võttis, aga valmis küpsetati üks väga korralik tarkvarajupp, mis võitis paljude kasutajate südameid, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Kas asi on võimalusterohkes süsteemis? Lihtsas ning tuttavas kasutajaliideses? Ausalt, sellele minul ühest vastust ei ole. Aga vaatame, mis võimalused programmi peidetud on ning saate ise otsustada.

Funktsionaalsus

Alustuseks, ühel korralikul videopleieril peab olema tugi riistvaraliseks video ning heli dekodeerimiseks.

Nimelt tänapäeva nutiseadmed on disainitud nii, et enamus toimuks riistvara tasemel. Olgu see siis helifail või videofail. Sest niipea, kui hakata seda tegema eraldiseisva tarkvara abil, tõuseb ressursikasutus ning selle tagajärjel saab ka aku kiiremini tühjaks.

Sellest lähtuvalt on põhiprogrammile lisaks ka lisamoodulid vastavalt kasutusel olevale kiibistikule. Lisaks suudab tarkvara ära kasutada mitmetuumaliste protsessorite võimalusi ning sellega tagada veel sujuvama taasesituse ning ka madalama voolutarbe.

BSPlayer toetab ise enamlevinud video- ning heliformaate - alates lihtsamast MP3 pakkemetoodikast, lõpetades mp4 videost mkv konteineris.

Lisaks ei ole BSPlayeri jaoks võõrad voogedastusprotokollid. Lähtudes tänapäevasest metoodikast, kus kodune plaadivirn digitaliseeritakse ning salvestatakse võrgukettale või meediaserverisse, need pole programmi jaoks ületamatult. Üle SMB protokolli saadakse failidele ligi ning esitatakse probleemideta.

Positiivse üllatusena tuli programmi oskus lugeda üles erinevad helirajad failist ning ka subtiitrid. Lisaks kasutatakse BSPlayerile tuttavat metoodikat subtiitrite leidmiseks. Failinime järgi otsitakse internetist sobivad ümberjutustused ning kasutaja saab ise valida, mis keeles neid kuvada.

Võrguseadmed toetatud, sisemälust saab ka failid kätte, ilmselgelt. Mida veel? Kui pista mälupulk või väline kõvaketas seadmele taha OTG tüüpi kaabliga, siis nendelt andmete üleslugemine pole ka üldse probleem. Mingil põhjusel film RAR arhviivis? Seegi pole ületamatu.

Nõrgematel seadmetel on üldjuhul suurimaks probleemiks fakt, et heli ning pilt lähevad sünkroonist välja. BSPlayeri puhul on väike lahend selle jaoks olemas.

Selle asemel, et helirada ning videopilti vastavalt võimetele edasi mängida, võib sundida programmi videokaadreid vahele jätma, et pilt ja heli paigas püsiks. Sellega lahendatakse automaatselt soodsamate tahvelarvutite problemaatika videofailide taasesitamisel.

Kelle jaoks?

Me kõik vaatame vähemal või rohkemal määral filme või seriaale. Mõnikord on lihtsalt nii, et ei ole aega või tahtmist suure ekraani ees seista. Mõnikord on aga probleem selles, et ei soovi arvutit kotist välja võtta.

Mis iganes see põhjus ka poleks, omast käest tean öelda, et vahepeal on elu niivõrd kiire, et ei olegi õhtul kodus aega selliste tegevuste jaoks. Siis oli hea lemmikfilmi BluRay arvutisse tõmmata ning sealt kohe tahvelarvutisse laadida. Hommikused pikad bussisõidud tööle sai kohe sisustatud.

Kokkuvõte

Fakt on see, et erinevaid videomängijaid on ikka ääretult palju. Nagu alati, osad on paremad, osad halvemad.

Ma ei saa üle enda isiklikust lemmikust, vabavaralisest Mobo Playerist, kuid see ei toeta niipalju erinevaid vorminguid. Ning kõige paindlikum lahend, VLC Player, on ikka veel beetastaadiumis.

BSPlayer hetkel, ka tasuta ning tüütute reklaamidega, pakub mugavaimat lahendit kui soovid ühtset ning töökindlat meediapleierit.