Kõigepealt paisutatakse rohelisi kohviube vee või auruga, seejärel ekstraheeritakse kofeiin mingisuguse lahustiga, vahendab mental_floss.

Ubadest kofeiini väljauhtumisega saavad hakkama näiteks vesi, metüleenkloriid või suru-süsihappegaas. Pärast töötlemist oad aurutatakse, et kõrvaldada täielikult kõik lahustijäägid, ja kuivatatakse.

Tõsi, nii ei saa ubadest kätte kogu kofeiini, kuid märkimisväärse osa siiski. USA seaduste kohaselt ei tohi kofeiinivabas kohvis olla algsest kofeiinikogusest järel üle 2,5 protsendi; Euroopa Liidus võib kofeiinivabade ubade kuivkaalust vaid 0,1 protsenti moodustada kofeiin.

Rahvusvahelise kohviorganisatsiooni ICO andmeil on ühes tassis kofeiinivabas kohvis umbes 3 mg kofeiini, keskmises 150-milliliitrises tassitäies tavalises filtrikohvis aga 115 mg.

Mis saab eraldatud kofeiinist? Oatöötlejad ei lase kallist kraami mõistagi raisku, vaid koguvad kokku ja müüvad maha. Ekstraheeritud kofeiin läheb edukalt kaubaks nii farmaatsiafirmadele kui ka limonaaditootjaile.

Ehkki koolapähkel annab koolajoogile kröömikese naturaalset särtsu, on karastusjoogile tootmise käigus lisatav kofeiin reeglina dekofeineerimisprotsessi käigus kohviubadest eraldatud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid