Smart Tools on üks kasulik rakendus, mis kasutab ära sinu nutitelefoni erinevaid sensoreid, et kasutajale vajalikku infot jagada ning hädapäraselt mõnda tööriista asendada, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Funktsionaalsus

Programmis on viie riiuli jagu tööriistu. Ühel asetsevad mall, joonlaud ning lood, teisel aga mõõdulint. Kolmandalt leiame taskulambi koos suurendusklaasiga. Neljandale on peidetud kompass metallidektektoriga ning viimasel tööriistad müra ja vibratsiooni mõõtmiseks.

Tööriistade kui selliste funktsionaalsus on suuresti tingitud seadmega kaasa pandud sensoritest. Kuidas need siis ikkagi toimivad ning kui täpsed tööriistad on?

Joonlaua ning malli puhul on äärmiselt lihtne, kuna sel juhul tuleb ainult arvesse võtta ekraani mõõtu ning pikslite hulka ekraanil ning sellest saab tuletada sobivad andmed. Maksimaalne joonlaua pikkus pannakse aga paika seadme ekraani suurusega.

Eemalseisva objekti kaldenurga määramiseks on aga vajalik G-sensori olemasolu, mis mõõdaks ära Androidiseadme kaldenurga. Lisaks peitub seal üks korralik lood, mida mina olen päris mitmel korral lausa vajanud. Riiulit seina pannes oli hea haarata taskust telefon ning raamaturiiul otse seina panna. Vastasel juhul oleks oma kõvera silmaga selle paika pannud ning vaadanud, kuidas esemed maha veerevad.

G-sensoriga on seotud ka mõõdulint. Nimelt tuleb ära määrata seadme kõrgus ning osutada punktile maapinnal kaamera abil. Sealt edasi arvutatakse seadme kaldenurga kaudu välja ka objekti kaugus sinust. Kui täpselt seda tehakse, sõltub suuresti algparameetrite ning sensori täpsusest.

Taskulamp ja suurendusklaas on lihtsad tööriistad. Lisavalguse saamiseks kas aktiveeritakse kaamera välk või täidetakse ekraan valgete pikslitega ning sunnitakse ekraani taustvalgustus maksimaalse peale.

Samas on sellel programmil ka miinuskülg – aku saab liiga kiirelt tühjaks. Suurendusklaasi rakendus kasutab ära seadme fotosilma ning lihtsalt suurendab pilti. Hädapäraselt võib ka sellest vahetevahel kasu olla.

Kompassi oleme me kõik oma nutitelefonides vähemal või rohkemal määral kasutanud, olgu siis Google Mapsis või eraldiseisva programmina. Selles paketis kuvatakse andmed kiirelt, saab valida nii geograafilise kui ka magneetilise põhja ning lisaks kuvatakse täpsed asukohakoordinaadid (eeldusel, et GPSi tugi on seadmes olemas).

Samale riiulile pandud metallidektektori funktsionaalsus on paljude jaoks pigem hookuspookus. Reaalsuses mõõdetakse aga seadme ümber oleva magnetvälja muutumist.

Mina testisin seda HTC One X telefonil. Niipea kui tabasin ära, millise külje all sensor asetses, sain ka suhteliselt mõistliku tagasiside. Loomulikult nõela heinakuhjast üles ei leia, kuid nii mõnegi muu metallobjekti võid kinni püüda selle abiga.

Viimasel riiulil olevad tööriistad müra ning vibratsiooni mõõtmiseks on lihtsad ning ühe funktsiooni täitmiseks; neist siin pikemalt kirjutama ei hakka.

Kokkuvõte

See rakendus ei ole selline, mida igapäevaselt kasutaks. Kui vajame mingit spetsiifilist tööriista igapäevaselt, siis sa muretsed ikkagi korralikuma.

Samas me ei kanna joonlauda või mõõdulinti, rääkimata kompassist ja loodist igapäevaselt tagataskus kaasas. Samas on meil kaasas nutitelefon. Ning just sellistes situatsioonides tulebki selle rakenduse kasumlikkus välja.

Kui 1,8 eurot tundub liiga palju olevat tööriistade jaoks, siis vaata sama tarkvaratootja teisi ning ka tasuta programme Play Store'is!

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena