• Varustuses uus X-MODE süsteem • Mootorivalikus kolm boksermootorit • Eestisse jõuab veebruaris

Võrreldes tänase põlvkonnaga on neljanda generatsiooni Forester tuntavalt kasvanud, auto pikkuseks on nüüd 4595 mm ning teljevaheks 2640 mm.

Uus Subaru Forester saab endale uue süsteemi nimega X-MODE, mille leiab põhivarustusest kõikidel Lineartronic automaatkastiga mudelitel. Uue X-MODE süsteemi eesmärgiks on auto nelikveo tööd juhtides pakkuda märkimisväärset maastikusuutlikkust ning tagada muretu sõidukogemus ka keerulistest oludes.

Eesti turul saab uue Foresteri mootorivalikus olema kolm erinevat boksermootorit. Diiselmootori võimuseks märgitakse 147 hobujõudu ja 350 Nm. Bensiinimootorite valiku avab uuendatud 2-liitrine boksermootor, mis arendab 150 hobujõudu ning 198 Nm. Uus turbolaaduriga DiT otsepritse mootor pakub 240 hobujõudu ja 350 Nm.

Käigukastides on valikus kuuekäigulised manuaalkastid ning variaatorülekandega Lineartronic automaatkastid. 2-liitirse vabalthingava mootori puhul on Lineartronic transmissioonil 6 programmeeritud käiku, ülelaadimisega DiT mootoril aga kaheksa programmeeritud ülekannet.

Uus Forester jõuab Eestisse järgmise aasta veebruaris.