Charles Darwini „Liikide tekkimist“ peetakse üheks mõjusaimaks loodusteaduslikuks raamatuks maailmas alates selle ilmumisest 1859. aastal, mil Londonis müüdi ühe päevaga läbi esimese trüki kõik 1250 eksemplari.

Raamatu üks toimetajatest, geoloogia osakonna vanemteadur Oive Tinn ütleb, et „Liikide tekkimine“ on loodusteaduste alusteos, millega ka tänapäeval ei suuda konkureerida ükski teooria ega hüpotees. „Oma teoses tõestas Darwin mitmekülgsete argumentidega, et elu Maal on teinud läbi pika ajaloolise arengu, et uued liigid on tekkinud varem eksisteerinutest ning selle tulemusena on kujunenud üha suurenevate harudega „elupuu“,“ lisas Tinn.

Raamat ilmub Eesti Looduseuurijate Seltsi sarjas „Loodusteaduste klassikuid”. Varem on selles sarjas ilmunud C. Darwini autobiograafia (2006). Teadaolevalt on eesti keel neljakümnes keel, millesse see teos on tõlgitud.

Raamatu tõlkis Mart Niklus, toimetasid Mart Viikmaa, Ivar Puura ja Oive Tinn. Raamatu väljaandmist toetasid Eesti Looduseuurijate Selts ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid