Riigi teaduspreemiate kandidaadid 2012
Täppisteadused
Ivo Heinmaa — Kõrglahutusliku tahkiste tuumaresonantsi temperatuurivahemiku oluline laiendamine
rakendustega magnetilistele ja energiamaterjalidele;
Jaan Janno — Pöördülesanded mittehomogeensete materjalide ja keskkondade omaduste määramiseks;
Mario Kadastik — Kõrge energia osakestefüüsika analüüs;
Jüri Lember — Stohhastiliste mudelite analüüs;
Viktor Peet — Laserkiirguse transformeerimine gaasides ja kristallides;
Keemia ja molekulaarbioloogia
Merike Kelve (kollektiivi juht), Anne Kuusksalu, Annika Lopp, Tõnu Reintamm — Nukleotiidide
metabolismis osalevate uute ensüümide iseloomustamine ürgseimates hulkraksetes loomades — käsnades;
Mart Loog — Rakkude pooldumist reguleerivad fosforüleerimislülitid;
Tehnikateadused
Aleksander Kartušinski ja Ülo Rudi — Disperssete vooluste teoreetiliste mudelite loomine ja
rakendamine;
Arstiteadus
Kai Kisand — Kandidoosi uued tekkemehhanismid;
Geo- ja bioteadused
Tiiu Kull ja Marek Sammul — Taimestiku liigirikkuse kujunemise seaduspärad ja kaitsemeetmete põhjendamine;
Ülo Mander ja Kalle Kirsimäe — Ökotehnoloogia maastike aineringe reguleerimisel;
Põllumajandusteadused
Kadri Karp (kollektiivi juht), Ulvi Moor, Taimi Paal, Marge Starast ja Ele Vool — Puu- ja köögiviljade
bioaktiivsete ainete sisalduse mõjutamine kasvatustehnoloogiliste võtetega;
Jaan Liira — Elurikkuse ja selle funktsioonide seosed ruumiprotsessidega kaasaegses põllumajandusmaastikus;
Mati Roasto (kollektiivi juht), Terje Elias, Kadrin Meremäe — Keemiliste ja mikrobioloogiliste ohtude
uuringud toidu algtootmise, töötlemise ja tarbimise ahelas;
Sotsiaalteadused
Rein Ahas — Ühiskonna ruumilise mobiilsuse uurimise metoodika arendamine;
Jaan Alver ja Lehte Alver — Majandusarvestus ja rahandus;
Eiki Berg — Identiteedid, konfliktne enesemääratlemine ja de facto riigid;
Rainer Kattel — Innovatsiooni- ja majanduspoliitika areng ja juhtimine Kesk- ja Ida-Euroopa riikides
2000ndatel
aastatel;
Ellu Saar — Sotsiaalse stratifikatsiooni ja põlvkondade eluteeuuringute alased tööd;
Humanitaarteadused
Mart Kalm — Võim ja Arhitektuur. Eesti Vabariigi esindusarhitektuur 1918-1940;
Kalevi Kull — Orgaaniliste märgiprotsesside modelleerimine: biosemiootika alased uurimused;
Tarmo Kulmar — Varatotalitaarne riik ja religioon;
Kristi Metste, Jaan Undusk ja Marju Lepajõe — Väljaande „F.R.Faehlmanni „Teosed“” lõpuleviimine.