Kaugele autode tuled siis valgustavad?

„35-45 m ja 150 m kaugtuled, selgitab Indrek Madar Oüst Autosõit „ Nõrk valgus suudab juba 300 m pealt näha helkurit, sest valgus kumab kaugemale. Udutuled, mida võib kasutada ka lähitulede asemel asulas on halb valik, sest udutule valgusvihk on hajutatud, mitte suunatud, häirides vastutulijat rohkem kui pooltuli ega valgusta samas nii kaugele kui seda teeb lähituli: udutule valgustatav osa on ca kuni 20 m. Udutuli tekitab auto ette ereda laigu, pärssides sellega kaugemale vaatamist.“

„Pimedas pole autojuhil kohustust sõita maksimumkiirusega, rõhutab Madar. „Vähendades kiirust, tõstame mänguruumi nii enda kui ka teiste turvalisuse osas. Täistuledelt lähituledele üle minnes tuleks, muide, uue Liiklusseaduse kohaselt vähendada ka sõidukiirust. Ent kas siis tõesti 60 km/h peale? Kas see oleks tegelikult turvaline ja reaalne?“

„Nähtavuslikust küljest on nõue õige, ent kui selline olukord tekib Tallinn-Tartu maanteel, siis see hästi liiklejate närvidele ei mõju. Võiksime ikkagi eeldada, et sõidutee on sõidukijuhtidele kasutatav ja seal peal pole takistusi. Sundida sõidukijuhti viima oma kiirus nii alla näiteks 100 km/h pealt pole ka õige. Väikenegi kiiruse vähendamine pimedal ajal tõstab alati turvalisust, seda kindlasti. Ning pimedal ajal pole kohustust sõita suurima lubatud kiirusega.“

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!