FOTOD: Tallinna sadamas avatud I särtsuautode kiirlaadur tirigu soomlasi Eestisse
Esimene mobiili abil juhitav avalik kiirlaadimispunkt asub Tallinna Sadama territooriumil. Pilootprojektis on Eestis arendatud tarkvara integreeritud kõrgetasemelise laadimistehnoloogiaga, mis võimaldab elektriautode omanikel lihtsalt, turvaliselt ja mugavalt oma elektrisõidukit laadida.
Schneider Electric pakkus innovatiivse lahenduse kiirlaadimisseadmete näol, millega saab laadida 80% elektriauto akust vähem kui 15 minutiga; lisaks energiahaldusteenuseid nii teenuse kasutajale kui ka taristu operaatorile. Koostööleppe teise osapoole EMT panus on oskusteave mobiilsete parkimisteenuste valdkonnas ning aastatepikkune klienditeeninduskogemus (iseteenindus, klienditeenindus telefoni teel, arveldused, jne.)
“EMT ja Schneider Electricu koostöös valminud lahendus kinnitab meie ambitsiooni pakkuda lihtsaid, efektiivseid ja hõlpsasti kasutatavaid laadimislahendusi elektriautode kasutajatele Eestis,” kinnitab Kari Laine, Schneider Electricu president Soomes ja Balti riikides. „Schneider Electricu ja EMT ühendatud kompetentsid võimaldavad tarbijale pakkuda unikaalse lahenduse elektriautode laadimiskulude haldamiseks ja teenuse eest tasumiseks.“
EMT juht Valdo Kalm lisab, et elektriautode laadimise eest tasumiseks mõeldud mobiilse maksesüsteemi arendamine on mobiilioperaatorile põnev väljakutse, mis võimaldab klientidele pakkuda uusi innovatiivseid teenuseid.
“EMT saab kasutada oma 11 aastast kogemust mobiilse parkimisteenuse haldamisel linnades,” ütles Kalm. “EMT poolt arendatud teenuseid kasutates saavad mobiilioperaatorite lepingulised kliendid osta autole elektrit ning parkida ilma eelneva registreerimiseta. Kliendile tähendab see suuremat kasutusmugavust.”
ASi Tallina Sadam juhatuse liikme Allan Kiili sõnul omab Schneider Electric`u ja EMT poolt Tallinna Sadama territooriumil avatav elektriautode laadimisjaam lisaks praktilisele kasutusele sadama jaoks ka omamoodi sümboolset tähendust. „Tallinna Sadama tegevuses on keskkonnakaitse ja loodushoid, seal hulgas eriti nn rohelise energia kasutamine, üks olulisemaid prioriteete. Seetõttu on laadimisjaama asukoht kesklinna ühes suuremas sõlmpunktis igati sobilik ja teretulnud,“ toonitas Kiil.
Schneider Electricu arendatud taristulahendustega saab autoakusid turvaliselt laadida, optimeerides laadimiskoormust vastavalt sõiduki vajadustele ning võrgust saadavale energia hulgale. Sisseehitatud telekommunikatsioonisüsteem võimaldab laadijal informeerida kasutajaid saadavusest, laadimisstaatusest ning saata sõiduki omanikule infot laadimisprotsessi lõppemise kohta. Laadijate võrk on ühilduv nutika jaotussüsteemi kontseptiga, kus laadimispunkt on suuteline muganduma ning valima parima võimaliku energiaallika.
Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!