Hiina võib veel augustikuus enda kosmosejaama prototüübi kosmosesse saata
Seni on räägitud, et Hiina esimene jaamamoodul peaks kosmosesse jõudma 2010-2011. aastatel, nii et hiinlased on oma kosmoseprogrammiga täiesti graafikus. Tinagong tähendab mandariini keeles paradiislikku paika ning sellele moodulile kavatsetakse järgnevatel aastatel veel kaks tükki järgi läkitada, vahendab Physorg,.com.
Päris valmis kosmosejaam Tinagong 1'ga siiski algust ei saa. Tegemist on prototüüpidega, katseeksemplaridega, mis peavad lubama viia läbi kõik vajalikud testid, et 2020ndatel juba tõelise täismõõdus Hiina kosmosejaama orbiidile lennutada võiks. Tinagong ja temaga lähiaastatel liituvad kapslid uue jaama osadeks ei saa, seega ootab neid tõenäoliselt kosmoseprügiks muutumine. Või sisustatakse neisse ehk kosmosehotell?
Senimaani on Hiina kosmosesse läkitanud kolm raketti, kõigil nimeks Shenzhou, järjekorranumbritega vastavalt 5, 6 ja 7 ning aastatel 2003, 2005 ja 2008. Viimasel korral sooritati ka edukas avakosmoses viibimine. Hiinat pole tänaseni Rahvusvahelise kosmosejaama ISS pardale lubatud, ent Hiina on juba täna teatanud, et kui nende jaam 2020ndail valmis saan, on sinna teretulnud siiski kõik.
Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!