Pool miljonit eestlast kasutab suhtluseks Messengeri, mis saab täna 12!
Eestis kasutab tänaseks Messengeri üle 500 tuhande inimese kuus. Eestlased on üsna aktiivsed kiirsuhtlejad – keskmine Messengeri kasutaja saadab ligi 1300 kiirteadet kuus, peab maha 147 vestlust ja veedab Messengeris pool tundi päevas.
MSN Messengeri teenus käivitati täpselt 12 aastat tagasi, 22. juulil 1999. Tollal oli võimalik lisaks sõpradega suhtlemisele vaadata uudiseid ja ilma, kasutada jututubasid ning uudisgruppe. Sellega pakkus Microsoft konkurentsi tollasele teisele populaarsele suhtlusprogrammile, American Online’i (AOL) teenusele ICQ.
Olemasoleva MSN Messengeri põhjal loodi Windows XP operatsioonisüsteemi jaoks Windows Messenger, kuhu lisandusid juba grupi- ja häälvestlused. Tänaseks on Messenger taaskord nime vahetanud – täispikaks nimeks on nüüd Windows Live Messenger.
Lisaks tekstisuhtlusele on võimalik saata pilte, pidada videokõnesid, mängida mänge ja kasutada teisi Windows Live teenuseid – meilipostkast, SkyDrive ja kalender. Lisaks on Messenger ühendatud sotsiaalvõrgustikega – näiteks kasutab üle 30 miljoni inimese võimalust postitada Messengeri kaudu teateid Facebooki.
Kõige kriitilisemaks teemaks nii Messengeri kui ka kõigi teiste suhtlusprogrammide puhul on turvalisus ja privaatsus. Oleme teinud mitmeid edasiminekuid praeguse Messengeri versiooni turvalisuse poole pealt ning samuti uuendanud eelmisi Messengeri versioone. Näiteks on kasutusele võetud Link Safety turvalisuseprogrammi, mis blokeerib kahtlase sisuga linkide leviku, ja SSL (secure sockets layer) ühendused Hotmaili jaoks.
Enamik Messengeriga kaasnevaid probleeme (raskused sisselogimisel, phishing, spämmirobotid) tulenevad Messengeri mastaapsusest. Igal ajahetkel on teenusesse sisse logitud vähemalt 10 miljonit kasutajat, kokku on kasutajaid üle 300 miljoni ja see muudab keskkonna atraktiivseks ka kurjamitele. Samas toimub pidev arendustöö, et neid probleeme vähendada ja luua inimeste vaheliseks suhtluseks võimalikult loomulik keskkond.
Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!