„Kuigi see katastroof on Jaapani majandust ja Toyota tegevust suuresti mõjutanud, teeme probleemide lahendamiseks kõik endast oleneva,” kinnitas Leroy. „Euroopas on meie tootevalik suurepärane ja turunõudlus suur. Seepärast kavatseme teha kõik, mis võimalik, et kriisieelne olukord taastada ja eelmisest aastast paremad müügitulemused saavutada. Usun, et pingutamine müügi, kasumi ja turuosa suurendamise nimel on parim viis toetada sellest kohutavast sündmusest taastuvat Jaapanit.”

Nüüd, kui tavaline tootmismaht taastub ja Toyota Motor Corporation teatas eelmisel nädalal oodatust varem tootmise suurenemisest Jaapanis, võivad Toyota kliendid peagi arvestada Euroopas ja Jaapanis toodetud sõidukite harjumuspärase tarneajaga.

Vaata videost, milline on Toyota rahvasedaani Corolla uuenenud olemus!

Tehased, kus 1. juunil täisjõul tootmine taastatakse, on järgmised: Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK Burnastonis ja Derbyshire’is, kus toodetakse Avensiseid, Auriseid ja Auris HSDsid, ning Deeside’is ja Flintshire’is, kus toodetakse mootoreid), Toyota Motor Manufacturing Turkey (TMMT, kus toodetakse Auriseid ja Versosid) ning Toyota Motor Industries Poland (TMIP, kus toodetakse mootoreid). Toyota Motor Manufacturing France (TMMF, kus toodetakse Yariseid) on juba teatanud tavapärase tootmise taastamisest 16. mail. TME muutis ajutiselt tootmismahtu aprilli lõpus ja mais.

Toyota Motor Europe müüs 2010. aastal 808 311 Toyota ja Lexuse sõidukit ning plaanib 2011. aastal müügitulemusi suurendada.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!