VÕRDLUS: Lahingpüstol USP vs. mõne meelest viskerelv, väikepüstol Makarov
Nagu öeldud, kaaluvad need kaks umbes sama palju, ent kui Makarov on tervenisti metallist, siis USP'l on metallist kelk, vintraud, lööknõel, taandurmehhanism ja kelguriiv ning veel mõned väiksemad detailid - kõik ülejäänud, välja arvatud laskemoon ise, on valmistatud plastist. Nii et kui 15 padrunist hakkab enamik pidemes otsa lõppema, muutub relv nii kergeks, et hakkab käes hüppamagi ning laskmistäpsus pole enam see. Pikem vintraud ja suurem reaalne suurus tagavad USP'le muidu parema lasketäpsuse kui pisemal Makarovil, mida ülbed irvhambad soovitavad laskmise asemel lihtsalt vaenlase pihta visata - on ju see üleni metallist ning teeb kahtlemata haiget!
Makarov istub aga pareminigi kätte ning on 25 meetri pealt piisavalt täpne ja kui relvast laskev isik on kogenud, ei jää see USP'le sugugi alla. Algajal on aga lahingpüstoliga kahtlemata lihtsam täpsemini märki tabada, kuna relv on suurem, istub käes kindlamalt ning olgugi tagasilöök võimsam ning vahepeal tuleb lasketiirus kätt ka puhata, et sihtmärgile suunatud kirp värisema ei hakkaks, on lõpptulemus parem, tabamistihedus suurem ning resultaat käes lihtsamini.
Tiirus proovitud USP püstol on tellitud spetsiaalselt Eesti Kaitseväele ning neist on tõesti lihtne lasta. Esmakordselt kogemusel jättis püstolitest laskmine mulje kui lubamatult lihtsast tegevusest: päästikule vajutamine ning USP kangema moonaga läbi nõukogude ajast pärit soomusvesti ja selle sees peituvate titaanplaatide pihta tulistamine tuli ülimalt lihtsalt.
Rubriik ilmub koostöös Kaitseministeeriumi, Kaitseväe ja Kaitseliiduga.
Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!