Tankitõrje raketikompleksi MILAN hooldus on kui Milano linna valitsemine
Sellega ei saa hakkama iga mees ning Eestiski on MILANide töökorras hoidmiseks inimesi napilt. 1970ndatest pärist tanktõrje raketikompleks on iseenesest lihtne komplekt kolmjalala kinnitatavaid kaste ja torusid, ent need kastid ja karbid sisaldavad äärmiselt tundlikku tehnikat, mille vähimgi tõrge võib tähendada, et optiline sihik ehk see, mida raketti sihtmärgil hoidev inimsilm näeb, pole enam korrelatsioonis infrapunasihikuga ehk sellega, kuhu juhtelektroonika raketti tegelikult suunab.
Kõrvalekallete kindlaks tegemiseks tuleb MILANide komplektid reeglina tootjale tehasesse kontrolli saata, ent Eestis on olemas varustus ja väljaõpe nende kohapealseks teenindamiseks. Väikeses konteineris, mis mõõtetehnikat tuugalt täis, tehakse kindlaks, kas need kaks sihikut on ikka ühel nõul ning ega mõne kilomeetri taha läkitatav rakett näiteks 2 meetrit etteantud koordinaatidest ehk võibolla tervest tankist mööda ei lenda. Ilmsetel põhjustel pole võimalik näidata, kuidas MILANi sisu täpselt funktsioneerib, ent lisatud galeriist näed, milline see on ning
Vaata ka videot, kuidas Viru jalaväepataljon mullu Sirgala harjutusväljal MILANidega rakette lastes just sellele põhjalikule ning kodumaal tehtud täpsust tagavale eeltööle kõik seitse raketti sihtmärkide pihta tabas. Klippi näed SIIN.
Rubriik ilmub koostöös Kaitseministeeriumi, Kaitseväe ja Kaitseliiduga.
Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!